| Tamyna a întrebat:

Buna TPU stie cineva o solutie usoara si rapida pentru a scapa de negi?

Răspuns Câştigător
| MissAvocado a răspuns:

Buna! chiar aseara am citit cum sa scapi de asta in revista Femeia de azi si uite ce scrie : Coaja de banana elimina negii. Taie coaja de banana in bucati mici, cat sa acopere negul. Pune partea alba direct pe neg, infasoara cu bandaj sau cu un plasture si lasa sa actioneze peste noapte. Desfa bandajul dimineata. Repeta in fiecare seara, pana cand negul dispare. Mucilagiul din coaja de banana este un ingrediant puternic antiviral, venidu-le de hac negilor, acestia fiind tot de origine virala.
Succes contra inesteticului!winking

2 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Am auzit ca zeama de galbenele (?) dar poti merge la doctor sa le inghete.

| Emiily a răspuns:

Exista o planta pe nume ROSTOPASCA. II rupi tulpina si iese un ser galben apoi il aplici pe zona neplacuta...