| Ioanamaria45 a întrebat:

Stiu ca poate la varsta mea ar trebui sa ma axez pe alte probleme, insa imi urasc corpul sau mai exact o parte a corpului.
Urasc marimea pe care o au sanii mei si ma intristeaza sa vad ca aproape toate prietenele mele ii au mari, iar eu nu.
De fiecare data cand ma duc la piscina cu ele ma simt inferioara si mai putin feminina.
Desi in rest sunt multumita de modul in care arat, insa marimea pe care o au sanii mei ma dezgusta si imi e foarte greu sa ma privesc in oglinda.
Am un prieten de cateva luni si mi-e frica daca va vrea sa facem ceva si mie imi va fi prea rusine de cum arat.
Nu e ca si cum n-as vrea, insa nu suport gandul sa ma priveasca si sa se gandeasca ca putea sa faca mai bine de atat (adica sa gaseasca pe cineva mai ok).
Vreau sa-mi pun implanturi si sunt curioasa daca chiar o sa imi ajute increderea in mine si ca o sa trec peste aceasta problema.
Nu vreau sa imi pun sanii cat lubenita, insa vreau sa fie feminini, pentru ca mereu cand ma gandesc la mine nu simt ca sunt o fata si mi se rupe inima...
Chiar conteaza asa mult marimea sanilor pentru baieti sau conteaza mai mult cat de in forma esti, talia, fundul etc

6 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Conteaza mai mult aspectul, forma lor si ar fi mai bine sa te bucuri. Alte femei cu sanii lasati pana la buric ar prefera sa aiba sanii ca si ai tai. Si pentru putini barbati conteaza marimea lor. Chestia cu sanii mari e mai mult o moda care nu isi prea are rostul. Si tine cont ca toti barbatii prefera o femeie cat mai naturala nu una plina de implanturi, machiaje stridente si plina de pirce.

| Eireann a răspuns:

Nici o femeie nu este perfect mutumita de felul cum arata. Dar desi multi barbati mai arunca privirea spre un decolteu "generos" nu e nici de departe cel mai important aspect. Daca esti bine proportionata este mult mai bine. O prietena de-a mea are sanii foarte mari si pe langa dureri de spate spunea mereu ca daca poarta o bluza Mai stramta sau decoltata pe ea arata vulgar, cand pe o fata cu sanii mici arata mult mai bine. Problema e increderea in tine, cineva cu sanii mai msri nu e mai ok. Sunt barbati care prefera sanii mici si barbati care sunt mult mai interesati de alte parti ale corpului - pe prietenul meu nu l-ar interesa nici daca as avea 3, lui ii place fundul bombat si parul lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sânii mici poartă cu ei o serie de avantaje. Cel mai mișto dintre ele mi se pare faptul că se pot păstra fermi, cu un aspect tineresc, mai mult timp. Unde mai pui că unii bărbați îi adoră așa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu, eu nu ma uit la sâni eu mă uit la față. Sunt baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când întălneşti pe cineva care chiar te iubeşte cu adevărat (pentru calităţile tale morale, nu doar pentru cele fizice) vei vedea că pe acel "cineva" nu-l va incomoda mărimea sânilor tăi.
Unei persoane care te iubeşte cu adevărat şi te respectă, îi face mai multă plăcere prezenţa ta decât alt aspect fizic. happy

| DamianTeodor a răspuns:

Prietenul tau îți va aprecia sânii cu siguranță.
Ce contează cel mai mult este încrederea de sine.
Ca părere: ce i mai frumoși sâni sunt intre cupa a și cupa c, cum zicea și Crissy.
Am o iubita extraordinară, are sânii între b și c și nu mă satur de ei niciodată și nu m ar deranja deloc sa fie mai mici.
Sincer, eu nu cred că mărimea sanilor contează.