| Dienutzaa a întrebat:

sunt boboaca, am 15 ani jumate si am nevoie de niste sfaturi. Cum e la liceu? Si va rog spuneti-mi cum ar trebui sa ma port in prima zi, cat si pe parcurs incat sa ma inteleg bine cu toti si sa devin si populara? Cum sa ma imbrac, etc? Multumesc, dau vot

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

„Cum va fi la liceu?", bună întrebare! Voi afla și eu răspunsul peste două săptămâni când voi începe liceul!
În primele săptămâni toți vor fi falși!
De ce trebuie să te porți ca la carte? De ce nu încerci să fii tu însuți? Nu trebuie să te comporți „nu știu cum" pentru a avea prieteni; doar fii prietenoasă!
Te îmbraci cum vrei! Sunt sigură că ai propriul tău stil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De imbracat sa te imbraci cat mai decent. Nu trebuie sa arati c aultima rapandula cand te duci la scoala.
Cum e la liceu? Pai depinde de tine, de colegi si de profesori. Daca nimeresti intr-o clasa in care sa nu fie numai retardati atunci e binisor.
Cat despre comportament, pai..nu trebuie sa fii timida. Ca sa ajungi populara trebuie sa vorbesti cat mai mult si sa te imprietenesti cu aia mai populari apoi cu prietenii lor si tot asa incat sa ai multe cunostinte. Daca la inceput vei fi mai timida nu prea ai sanse ca lumea nu te baga-n seama si o sa fie naspa, nu ca daca ai fi populara ar fi mai bine.
Eh, bafta la liceu.

| sweettkarina97 a răspuns:

Nu stiu cum e la liceu pentru ca si eu abia incep, dar iti pot spune doar sa fi tu insati si sa vorbesti cu toti colegii tai si sa fiti unii, lucrul asta conteaza foarte mult. Cat despre imbracaminte imbracate cum o faci tu de obicei sau uniforma, acum depinde de liceu. SUCCESwinking

| sweettkarina97 a răspuns (pentru sweettkarina97):

Voiam a spun uniti. scuze

| AliceBodomChild a răspuns:

La liceu trebuie uneori sa ai grija, sa nu te schimbe in rau din cauza anumitor persoane cu influenta proasta.Cum e? Pai vei avea colegi noi, profesori, si iti va lua putin pana sa te acomodezi cu tot ce e nou.In prima zi, ar trebui sa te porti normal, dar si frumos cu noii colegi si diriginta/dirigintele.Totusi nu trebuie sa fi falsa pentru ca oamenii te vor percepe ca pe o persoana cu dubla personalitate si care nu e de incredere.Fi tu insati si incearca sa te intelegi cu toata lumea.Ca sa te intelegi bine cu toti depinde atat de tine cat si de ei, trebuie sa va ajutati la nevoie, sa fiti o clasa unita, si sa ai grija in cine ai incredere, sunt multi oameni cu doua fete.Eu in a 9-a m-am inteles bine cu toata clasa si din a 10-a am inceput sa ma cert din prostia lor happy si de obicei se formeaza "bisericutele", grupurile din clasa care se barfesc unele pe altele. Faza cu popularitatea...incearca sa te afirmi intr-un mod pozitiv in fata oamenilor, nu cum fac majoritatea, cu figuri in cap si asa..Parerea mea e ca trebuie sa ai ceva unic,sa fi originala fata de eiwinking Si cu imbracamintea,asta depinde,daca regulamentul liceului va cere uniforma, va trebui sa il respecti, daca nu, fi tu insati, insa incearca sa te imbraci decent (fara decolteuri sau fuste scurte ca nu va da voie). Sper ca te-am ajutatwinking