| MariaIoana15 a întrebat:

Sunt clasa a 12a la profil uman, științe sociale. Știți cum e perioada aceasta cu facultatea, toată lumea vrea sa știe la ce facultate dai. Eu as vrea sa dau la psihologie, sunt hotărâtă in proporție de 80% însă nu as dori neaparat sa ma axez pe psiholog, as vrea sa stiu dacă se mai pot face și alte lucruri cu psihologia, gen hr intr-o firma, sau alte domenii. Îmi place sa lucrez cu oamenii și sa ii ascult, și consider ca la asta as excela cel mai bine.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă asta îți place și asta vrei (psihologia) fă-o. Sunt multe joburi care solicită la angajare "studii superioare" fără să specifice de care.