| cornelia_9446 a întrebat:

TPU

sunt cu prietenul meu de 2 luni si o saptamana impreuna, pe la o luna si 2 saptamani, el mi-a zis ca a inceput sa tina la mine!

iar aseara am vorbit cu el la telefon si a zis ca simte ca relatia noastra nu o sa mai mearga, eu i-am zis de ce? el a zis"ca asa simt" zic eu "aa ok"si a zis ca o sa se impace cu fosta lui prietena, eu i-am zis suparata"aa, bine hai ca mai vorbim"el a zis"stai, stai, stai mai am glumit! am vrut sa vad cum reactionezi"zic eu"dar ti-am zis ca eu nu tin la glume" zice el"va trebui sa incepi sa tii, dar vad ca ai pus suflet repede" zic eu"daaa"

crying

iar azi la scoala am vorbit cu el. mi-a zis de ce sunt asa trista.eu i-am zis "oare de ce? ia ziimi e adevarat ce mi-ai zis aseara?" el a zis "nu ma, ti-am zis ca am glumit"zic eu"aa bine, strange-ma in brate"zice el"nu, nu vezi ca tremur?"zic eu "iti este rusine cu mine?"zice el"nu(si atunci ma strans de mana si apoi in brate)"

offcryingce sa mai fac? straight facemi-am pierdut increderea in el si acum vreau sa am din nou. dar nu poott! de cee?cryingscuze ca am mai pus intrebarea asta inca o data. dar nu mi-a raspuns nimenistraight face(Ps:avem 16 ani amandoi)

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Te tachina doar.trebuie sa intelegi asta.
eu cred ca daca nu tinea la tine nu mai era cu tine acum, nu te mai suporta 2 luni de zile.de ce nu gandesti asa?
oricum voi inca trebuie sa va maturizati. aveti o relatie, nu sunteti casatoriti. poate este si prea devreme sa luati lucrurile atat de in serios. da, daca amandoi vreti sa luati lucrurile in serios se poate, dar daca numai unul din voi le ia aveti o problema.
de ce nu vorbesti cu el despre asta? sunt sigura ca dupa acea discutie iti vei da seama cu cine stai de vorba si daca mai merita sau ba sa ai incredere in el.

4 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Adevarul este ca gluma lui nu a fost asa buna. dar cine stie poate chiar a glumit dar in orice caz a avut un motiv pentru ati spune ca se impak cu fosta.in locul tau as avea grija.succes:X

| dutsa24 a răspuns:

Hm... eu cred ca prietenul tau tine la tine si daca a incercat sa glumeasca un pic cu tine nu e nimic straniu. poate a avut intentzii pozitive.nu poti fi intr=o relatie numai seriosi mai trebuie sa si glumesti.nu cred ca ai avut motive ca sa iti pierzi increderea in el suta la sura.gindestete ca te iubeste si incearca sa intelegi glumele.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci "iubirea" are trei dimensiuni dar la a treia se ajunge mai greu. La inceput e sentimentul de indragostire nu de iubire. Adica la inceput toate is bune si frumoase. Exemplu: daca el zice hai la film mergi la film chiar daca nu iti place; daca tu zici hai in parc el merge in parc chiar daca nu-i place si in cazul asta vorbim de iubire EROS bazata pe sentimente, ca urmare nu vezi nici un defect in celalalt. Daca intr-adevar te iubeste vorbim de o altfel de iubire si anume PHILIA. Acest tip de iubire reprezinta tandretea si afectiunea pentru celalalt in care fiecare partener isi vede defectele si nu le uraste ci impreuna incearca sa le corecteze. Cred ca dupa 2 luni nu prea stiti multe unul fata de celalalt si nu putem vorbi de astfel de iubire care este esentiala pentru un cuplu. Eu am o relatie de 3 ani si abia dupa 6 luni simteam ceva pentru ia si dupa 1an si 2 lui i-am zis prima data te iubesc. Si mai e un tip de iubire care e mai sus de toate si anume AGAPE, iubire care duce pana la daruirea vieti pentru celalalt. Acum tu decizi daca el te iubeste sau nu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai parerea mea e ca ar trebui sa fii atenta sa nu fie adevarat adica neah...nu poti s sti ce gandeste. Si daca tu te convingi ca totul a fost o gluma atunci merita inca o sansa! Daca nu sunt multi alti baieti care probabil ar vrea sa fie cu tine