| DDeeaSmilee a întrebat:

Sunt foarte suparata, deprimata, am o viata foarte oribila din multe puncte de vedere, parintii ma pedepsesc din orice, nu ma lasa deloc sa ies cu prietenii, vor tot posibilul sa ma izoleze de colegi, prieteni.Nu ma lasa nici la calculator decat in week-end.Simt ca cedez psihic nu numai din cauza asta, am mai multe probleme dar nu le-am mai insirat pe toate mai sus. Ce sfat imi dati?

5 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

E cv normal sa cedezi psihic,eu stau cu bunica si si ea e mai aspra cu mine,dar nici chiar asa,akas fac ce vreau, dar nu am voie sa ies in oras cu prt sau colegi, dp scl repede akas numa pe iubi il mai lasa sa vina la mine si sa ma duc si eu la el si tot asa aici era ff buna.insa cand era vb sa ies cu prt mea.dne feri si daca eu simt uneori ca cedez nervos atunci ma gandesc la tine cum te simti,adica ei iti ce atat,sa inveti? Dar din prea multa grija nu te lasa sa iti traiesti viata sa risti putin,nicicum,trebuie sa discuti cu ei,chiar daca poate fii dificil,discuta cu cine e mai putin ranchiunos,ok? Sper sa fii ok, sper sa fii bine, nu trebuie sa te distrugi.va fi bine gandeste-te ca in curand vei implini 18 ani si nu vei mai fii chiar...asa de restrictionata, ar fi imposibil

| nesuferit a răspuns (pentru dreamgirl16):

Hahaha mor de ras laughing... asta intelegi tu prin ati trai viata... scuze da esti departe surioara

| dreamgirl16 a răspuns (pentru nesuferit):

A iti trai viata nu inseamna sa ai oarecum intr-un coltisor al inimii amintiri placute din liceu gimnaziu cu colegii,nu trebuie sa te pui sa fumezi sau chestii de genu,daca tu chiar ti-ai facut impresia ca eu as fii una de genu chiar nu sunt sa stii,si cred ca nici ea nu e,eu stii cine sunt? O fata ce e in primul an de liceu,ce se intelege bine cu toata lumea si a ramas fara parintii ei ce s`au hotarat sa lucreze in Italia,nu vb prostii totusi,sa iti traiesti viata inseamna sa ii ai pe cei dragi langa tine atunci cand simti nevoie,sa ai parte si de esecuri si de bucurii,nu neaparat sa stai inchisa in casa,ce naiba? haide totusi ca nu i-am zis sa le zica nujt ce alor ei sau sa fuga de acasa,poate sunt eu tampita proasta si pui mei mai stie cum ma consideri,dar totusi. poarta`te ca atare, sau deloc, fratsioare

| nesuferit a răspuns (pentru dreamgirl16):

Ma amuzat teribil asta "Dar din prea multa grija nu te lasa sa iti traiesti ". imi e greu sa-mi imaginez un pusti/pustoaica de 16 ani ca sta spart pe un gard si se imagineaza in bahamas, si o arde prin cluburi noapte de noapte, si in plus se tine si calumea de carte

| dreamgirl16 a răspuns (pentru nesuferit):

Eu nu la asta m `am referit, si nu sa ii dea libertate totala, macar sa iasa o ora 2 cu prt ziua nu noaptea,dne dne,te-a amuzat. poate sa te amuze, dar pe viitor incearca sa nu etichetezi oamenii chiar asa, daca cunosti pers care sunt asa nu ins ca neaparat aparentele sunt adv:*