| Vladyt1 a întrebat:

Bună TPU, sad sunt într o situație foarte grea, prind clasele 4 3 2 etc. Eram foarte bun la mate, dar anul asta sunt într a 7 si nu mai înțeleg foarte mult din materie... Am 3 de 4 la mate! Am 2 de 4 de la teste, si un 4 de la teza, ce pot sa fac sa iasă peste 4.50 ca să pot sa trecsad ce nota trebuie sa iaucrying((((

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Foarte simplu,te pui să recapitulezi fiecare informație pe care o ai la dispoziție și înveți. La anul ai examen, nu o să îți ia nimeni in considerare faptul că nu mai înțelegi materia. Și eu am fost in situația ta, nu înțelegeam absolut nimic la matematică nu am luat cea mai strălucită notă in examen la matematică dar am fost salvat de română și m-am dus pe profil uman unde pot spune că excelez. Depinde și de profesor acum, sunt unii care dau mură in gură și alții indiferenți care nu contestă părerile elevilor. De asemenea poți să faci și meditații la matematică, dacă crezi că te-ar ajuta. Trebuie să iei peste 7 dacă vrei să promovezi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cere sfaturi profesorului, du-te si roaga-l sa te ajute, sa-ti recomande exercitiile si sa-ti explice.
Sunt multi profesori care se simt flatati cand vad bunavointa si respect din partea elevului, mai ales cand se duc si cer ajutor.

| sierra1 a răspuns:

~Am 3 de 4 la mate! ce pot sa fac sa iasă peste 4.50 ~

lasă dreaku' netu și calculatorul și pune mâna de fă exerciții până ți se face rău (de un cinci)

| Vladyt1 explică (pentru sierra1):

Taci fa d r q

| sierra1 a răspuns (pentru Vladyt1):

Deșteptule (scuză-mă dacă te jignesc), nu asta voiai: să iei un nenorocit de cinci?

| Vladyt1 explică (pentru sierra1):

Nu... trebuie sa iau peste 7 sau 7 ca să trec