| Agaragar45 a întrebat:

Sunt nouă. Si am nevoie de niste sfaturi de la voi. Vreau sa imi dați niște sfaturi bune. O să vă povestesc vă rog nu mă faceți nebună.
Acum 2 luni am intalnit pe jocul meu preferat care-l joc in fiecare zi niste prieteni
Apoi i-am dat add unuia pe Facebook si a zis ca este din Polonia si are 22 de ani (vorbim in engleza) m-a intrebat daca vreau sa intru intr-un grup cu jocul ca sa-l jucam in echipa, am acceptat, am cunoscut multi, nu prea imi placeau dar pana acum m-am inteles asa de bine luna aceasta. Eu le ziceam bye boys si ei ziceau bye girl (ERAM SINGURA FATA DIN GRUP) si ma faceau atat de fericita mai ales baiatul din Polonia.
Si azi au bagat o fata in grup care ma enerveaza la culme in joc, numai cand am vazut ca a adaugat-o am iesit repede din grup, am inceput sa plang si nu ma mai pot opri nici acum.
Mi-a dat msj baiatul din Polonia, in fiecare zi vb cu el si ma intreaba de ce am ieșit.
I-am spus ca nu conteaza si a zis sa-i spun si i-am spus ca nu-mi place fata aia si ca imi urasc viața si nu suport nimic.
Si ca ati facut alegerea buna, ea poate e mai frumoasa, mai de treaba, o jucatoare mai buna asta i-am spus cu lacrimi scriind.
Si i-am zis ca ma las de joc si ca nu mai joc, nu mai are rost si jocul asta era viata mea. Simt ca nu mai pot trai, atat de fericita eram in fiecare zi. Doar baiatul acesta ma intreaba de ce am iesit, ma mir ca el ma intreaba si restul nici nu le pasa presupun.Eu inca voi tine legatura cu el, el imi zicea ca nu vorbeste cu ea.Dar nu stiu ce va face acum.Ma simt rau, foarte rau.
Nu inteleg ce sa fac, in grup nu vreau sa ma intorc daca nu voi fi singura fata din grup.Si sigur ei nu o vor scoate.
Va rog, vreau un sfat bun si nu ma criticati, pentru ca sincer nu mai suport sa fiu jignita sau criticata etc. Vreau sa gasesc pe cineva care sa vorbeasca cu mine si sa ma ajute sa trec peste, cine vrea sa-mi fie prieten??

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa te maturizezi un pic și sa nu mai fii asa posesiva și foarte important sa ai mai multa încredere în tine nu e necesar sa fii singura fata ca să fii plăcută într un grup, și apoi e doar un joc virtual cum sa fie asta viata ta? În realitate se trăiește viata, la școala cu cu colegi și acasă cu oameni reali. Jocul e pentru divertisment. Ce motiv e asta ca vroiai sa fii singura fata ca doar va jucați un joc nu concurati pentru nimic, baietii aia sunt și ei doar niște jucători. Nu avea rost sa te superi asa degeaba, și ce dacă mai era o fata, cu ce te încurca? Încearcă sa te maturizezi și sa ai mai multe activități, nu mai fii asa sensibila căci nu e bine pentru tine. Capul sus și revino la joc, în fond băiatul acela care te a adăugat ți a simțit lipsa, nu mai cauta atenție și fii mai deschisa și mai încrezătoare, accepta schimbările și provocările mai ușor fără sa dramatizezi

| Agaragar45 explică (pentru Emma30555):

Multumesc enorm de sfat!
Ma ajutat mult
Fata aia este atat de draguta si eu m-am comportat ca un monstru...
Zicea ca iese din grup doar sa ma intorc la joc si i-am spus ca sa nu iasa ca ma voi reîntoarce la joc si am devenit prietene, sunt asa de fericită
Si baieti cand am iesit din grup baieti au intrebat in grup ce s-a intamplat cu mine si la pus pe unul dintre ei sa ma intrebe si ma intrebare si fata si unul din grup...
Ma bucur ca le pasa cand am intrat in grup ei era foarte fericiti si m-au intrebat ce s-a intamplat de ce am iesit etc
Multumesc mult pentru sfat, si sper sa ma pot maturiza... Si stiu ca sunt prea sensibila si incerc sa schimb asta la mine

| Emma30555 a răspuns (pentru Agaragar45):

Ma bucur pentru tine ca s-a rezolvat. Și nu mai pune orice la suflet. Multa bafta happy