| Flaviu2000 a întrebat:

sunt putin scarbit,la noi la scoala s-au interzis aastazi telefoanele,au spus profesori sa nu mai venim cu ele la scoala,daca ne prind cu telefoanele ni le ia blablabla (o profesoara a hotarat asta nu directoarea) si asa nu mai avem voie.din cate am citit eu in noul status al elevului avem voie cu telefoanele la scoala, deci? e normal asa ceva? mie mi-au spus ca e nu stiu ce regulament de ordine interioara, multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Hotararea se ia prin regulament de ordine interioara si este bine venita.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este cel mai bun lucru posibil pentru a elevul care se duce la scoala sa invete, nu sa stea pe site-uri de socializarea sau sa comunice in ore cu prietenii.
Asta se face si in occident si este perfect normal si sanatos.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar sunt cazuri in care trebuie! De exemplu in cazul meu.Eu faceam naveta la liceul meu vreo 20 de km dus-intors.Stau la tara.Si intr-o zi trebuia sa ma intalnesc cu o foarte buna prietena sa mergem la spital la o prietena care patise un mic accident.Cu ce o sunam daca imi este interzis sa iau telefonul la mine? Daca stateam in oras da! Mai acceptam...dar asa? Sa ma duc inapoi acasa cu maxi-taxi, sa-mi i-au telefonul si dupa iar sa ma intorc? Cat de aiurea!