| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, un coleg a furat banii din alta clasa in timpul orei de sport și voia sa mă ia și pe mine iar după m-am răzgândit și n-am mai intrat în clasa, stăteam doar pe hol și după am plecat, i-am zis că nu e bine că sunt camere de filmat și l-au prins pe camere i-au sunat părinții și au dat banii înapoi, doar că ziceau la liceu că mai era o fată care supraveghea pe hol și că nu îi cunosc numele iar acel coleg mi-a spus că am scăpat. Credeți că o să mi se afle numele? Eu n-am luat nici un ban de la acel coleg când voia să îmi dea.

7 răspunsuri:
| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Ce spui tu se numeste a fi martor, maxim te reclama la politie daca e vorba de camere si se afla numele se cheama tutorele legal si cam atat... si daca e cazul se scade si nota la purtare happy in rest. nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji, nu te baga nimeni la puscarie pentru sume mici de bani, esti minor/a presupun,, pana in 18 ani daca nu e cazul de dosar penal, nu patesti nimic happy ( sunt trecut prin d-astea ) dar stai cuminte si gandeste de 2 ori inainte sa faci ceva, ai timp pana la 18 ani sa faci traznai, dupa. o sa regreti.

| Byb2001 explică (pentru Vlad_MH_2000):

Am 18 ani, dar nu cred că se vor duce la poliție că dacă părinții acelui coleg au dat banii înapoi și nu l au întrebat cine era cu el pe hol

| Byb2001 explică (pentru Vlad_MH_2000):

Nu era chiar o sumă mică furase 130 lei și tatăl lui a dat 100

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Aa chiar si daca nu esti cuminte si se ajunge la caz penal pana in 18 ani, dupa 18 se sterge cazierul happy dupa 18 ramai cu cazier, si nu te mai angajeaza nimeni, deci grija, atentie, si inainte si dupa 18.

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Atunci n-ai de ce sa-ti faci griji, tu stiai deja raspunsul, nu trebuia sa mai pui inrebarea laughing)) ai spus chiar acum raspunsul pe scurt.

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

130 lei daca i-a si dat inapoi, nu e de dosar penal oricum laughing asta se numeste amiabila ca nu s-a ajuns la politie laughing

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Orice ar fi nu te mai baga in de astea, banii se muncesc nu se fura, o sa vezi cand o sa te angajezi mai tarziu.