| Lovee18 a întrebat:

V-i s-a intamplat vreodata sa va indragostiti de cel mai bun prieten al vostru?. Mie una de doua ori prima data i-am spus unei prietene acea prietena alteia si asa secretul meu a ajuns si la acel baiat, dupa care el m-a intrebat daca este adevarat si nu mai puteam nega nimic i-am spus adevarul dupa care am fost impreuna 1 luna pentru ca eu nu am mai vrut sa continuam relatia, iar de data asta aceeasi poveste tot cu cel mai bun prieten adica tin la elwinking dar el nu stie.noi ne alintam stam tot timpul impreuna si oricine ar crede ca suntem impreuna insa nu e asa... el este si mai mare ca mine cu cativa ani insa sa zicem ca asta nu ar conta nu prea as vrea sa-i spun voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu, este fată!
Iar cum eu sunt tot fată, ar fi cam prostesc să mă îndrăgostesc de ea!
Deci, momentan nu mi s-a întâmplat așa ceva!

| Alex2912 a răspuns:

Buna! Inteleg perfect prin ce treci pentru ca si mie mi s-a intamplat tot de 2 ori dar prima data ea nu ma placea de loc ba chiar la scoala nu ma baga deloc in seama si a doua oara pai si ea ma placea dar... ei bine nu a fost sa fie...
Sfatul perfect pentru tine este ca data viitoare cand te vei mai indragosti de cel mai bun prieten al tau mai intai sa nu spi la nimeni si sa inceci oarecum sa-l testezi cumva mai intai si nu ma refel deloc la genul ala de test... ci sa vezi aca e perfect pentru tine (adica daca e sincer, iubaret, sensibil etc. sau caracteristicile care le cauti la un baiat...) si daca este pai atunci spune-i ce simti si daca si el simte la fel atunci inevitabil va fi bine!
Exemplu : "Prefate ca te-ai impiedicat si ca te-ai lovit la glezna si daca te va ajuta pai atunci incearca sa faci un moment de ala ca in filme si sarutati-va... cum ar fi sa-i spui :"Daca nu ai fi fost tu cred ca as fi ramas aici ". si de astea... BINEINTELES DACA ASTA CAUTI LA UN BAIAT SA AJUTE LA CAZURI DE ASTEA!
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Funda?