| UIlla_Tarq_1980 a întrebat:

Vă spun de pe acum că e o poveste destul de lungă. Am o problemă sau o nelămurire, deci, m-am cunoscut cu o fată (am 16 ani și ea 15) si am inceput să vorbesc cu ea in realitate si pe facebook, si cat o mai chemam pe afara, dadea acele semne subtile prin care puteam intelege ca ma place. Iar eu fiind indragostit de ea, mi-am incercat norocul și i-am scris mesaj pe fb că imi place de ea si daca sentimentul e reciproc. Ea mi a raspuns ca NU! Adica is amuzant si alea alea, dar ma place doar ca pe un prieten. Si asta a fost.iar noi am continuat sa vorbim. Si la un moment dat, ea imi tot trimitea "pupic" prin mesaje, iar eu i am spus la gluma ca nu are tupeul sa faca asta si in realitate. Si chiar a facut o! M-a sarutat o data cand stateam singuri pe o banca. Dar mi a spus sa nu cred dupa asta ca suntem impreuna. Si la fel. Asta a fost pana am ajuns sa stam iar singuri pe o banca si eu mi-am facur putin curaj sa o mai sarut o data, si mi a raspuns la sarut, dar tot spunea ca e ciudat asa, si ca in al doilea rand nu stiu sa ma sarut calumea si sa o las balta mai bine si sa nu o mai fac. (Ea inainte de asta mi-a spus ca is las cu ea si nu am tupeu sa fac ce am de gand) Ce ziceti? Ce sa fac mai departe, ce sa cred din asta? Chiar nu inteleg situatia. Ajutati ma va rog

Răspuns Câştigător
| ℛąin a răspuns:

Te place, doar că vrea să se lase mai greu "cucerită". Fii o perioadă mai indiferent cu ea, dacă chiar simte nişte lucruri o să arate asta.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pup-o In continuare, ori de cate ori ai ocazia si nu o mai intreba de viitor.

| T0T a răspuns:

Genul ăsta de fete nici nu merită înțelese, deci las-o așa. Ea cred că vrea să se lase greu dar normal că nu are vreun motiv anume, tu poți insista mai mult dar eu nu aș face asta în locul tău.

| LoredanaS19 a răspuns:

Părerea mea ca fata e sa continui asa,adică sa ii dai mereu acele semne ca o placi,am fost intr-o situație asemănătoare ca fata de care ești îndrăgostit, si mi-a plăcut la Nebunie ca acel băiat nu a renunțat chiar daca nu îl băgăm in seama,sau nici eu nu știam ce voiam,in concluzie te sfătuiesc sa continui sa o cucerești, ea asta așteaptă, si probabil e puțin confuza dar daca nu vei renunța, vei reuși, trebuie doar sa lupți pentru visele tale happy