| anonim_4396 a întrebat:

Va cer ajutorul din nou (ofer recompensa, bineinteles).

Tocmai am inceput liceul. Colegi noi etc.
Si in prima zi eu am fost cam pierduta prin scoala etc. am ajuns ultima la sala de clasa... El tocmai iesea, nu l-am vazut foarte bine.
Insa, din a doua zi, era ceva de genul: wow! M-am indragostit la prima vedere (detaliata). In primele 3 saptamani de scoala el a fost cu cineva, dar s-au despartit. Vorbeste mai des cu inca doua fete, nu stiu daca este ceva anume acolo...
Ideea e ca in astea 5 saptamani de scoala noi n-am schimbat nicio vorba. Nici macar un salut!
Cum sa pun capat tacerii fara sa ies prea mult in evidenta? Nu vreau o relatie, cel putin nu acum. Vreau sa fim prieteni buni.

P. S: E imposibil sa nu zambesc atunci cand vorbeste sau face ceva, mai ales in timpul orelor. Cum sa ma abtin si de la asta?

Va multumesc enorm!

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Autocontrol.Noi insine putem sa controlam fiecare gest al trupului nostru, doar daca avem vointa.Adeseori cand te lasi purtata de val,insemna ca ai sentimente, ca traiesti, ca iubesti)))