| Byanka21 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Acum 4 ani tatal meu a murit iar mama de doi ani are pe altcineva. Din pacate mama i-a spus sa se mute cu noi, iar eu nu il suport. Mai ales ca se crede deja tatal meu. Imi zice ce sa fac imi strica toate planurile. Ce pot sa fac sa ii spun mamei ca nu vreau sa stau cu el in casa. Adica daca vrea sa fie cu el sa fie dar sa nu ma puna sa stau cu el in aceeasi casa. Funda happy

Răspuns Câştigător
| Elly2497 a răspuns:

Pei mai bine ai vorbi cu mama ta despre asta si sa ii spui exact ce te deranjeaza si sa incercati sa faceti ceva pentru a indrepta situatie. nu cred ca mama ta nu te.ar lua in seama. macar incearca :*

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand vei fi pe picioarele tale poti pleca din casa parinteasca si apoi nu te mai plangi ca o duci rau, dar pana atunci trebuie sa fi ascultatoare.

| Andrada666 a răspuns:

Incearca sa ii dai o sansa. Daca nu merge vorbeste cu mama ta.

| alex951 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic imi pare rau pentru tatal tau dar viata merge inainte si eu daca as fii fost in locul tau cred ca as fii reactionat la fel dar eu iti zis ca ii dai o sansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te obisuniesti..Nu tu hotarasti! Ci mama ta! El fiind tatal tau are dreptul sa te puna sa faci anumite lucruri. Nu ai ce sa faci. Dar totusi vorbeste cu mama ta daca tu chiar nu il suporti.Dar mai bine taci si incerci sa te porti frumos.

| Byanka21 explică (pentru anonim_4396):

El nu este tatal meu. Niciodata nu va fi. Oricum mersi de raspuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru Byanka21):

Asa spun toti copii in situatii asemanatoare dar totusi esti cam dura.

| Byanka21 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca ma inteleg cu el...Dar cand e mama de fata se poarta frumos...Cand sunt doar cu el acasa, se comporta ca naiba

| anonim_4396 a răspuns (pentru Byanka21):

Naspa imi pare rau pentru tine sincersad mai bine vb cu mama ta