| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa ma ajutati! Am 15 ani si am fost cu un tip (o perioada scruta), iar el a vrut sa facem...dar eu l.am refuzat si ne.am despartit si cica am ramas prieteni. El si.a gasit pe altcineva dar cand ma vedea pe holul liceului se uita dupa mine insistent chiar daca eu nu ma uitam la el.imi mai trimitea mesaje si imi spunea ca ii era dor sa vb cu mine...ca pe mine nu poate sa ma inlocuiasca nimeni. Acum s.a despartit de fata aia iar mie imi place f tare de el. Mereu ma gandesc la el. MEREU. Ce sa fac..sa il bag in seama? Sau sa renunt?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa il bagi din nou in seama dar sa faci asa incat sa inteleaga ca nu vrei sa faci prostii

| FemeiaPisică a răspuns:

Bine ai făcut că te-ai despărţit de el, el vrea doar sex de la tine. Dacă spune că nu poate să te înlocuiască nimeni, atunci de ce s-a cuplat cu alta? Sunt sigură că şi ei i-a cerut să facă sex şi s-au despărţit cum s-a despărţit de tine. Gândeşte-te că el nu te merită, scopul lui este doar să facă sex cu tine şi să te facă să regreţi mai târziu. Nu trebuie să te încurci cu astfel de golani care nu ştiu să respecte o fată! Eşti tânără, ai doar 15 ani, nu îţi distruge copilăria pentru un băiat care vrea de la tine doar plăcere. Caută-ţi un băiat care să te placă cu adevărat şi să te respecte.

Numai bine îţi doresc!

| darrio2007 a răspuns:

E clar ca ii place de tine.Dar numai la pat.Nu-ti dai seama ca doar asta vrea de la tine? Te-a parasit daca nu ai vrut sa o faci, te va parasi si daca o faceti.Lasa-l in legea lui.

| Dianatips a răspuns:

Poti sa-l bagi in seama, normal, dar nu uita ca el nu te poate obliga niciodata sa faci ceea ce tu nu vrei sau nu esti pregatita. Daca nu ai fost pregatita sa o faci cu el indiferent de varsta, inseamna ca nu e el acela si ca mai trebuie sa astepti.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru Dianatips):

Dar imi place de el...si as vrea sa ne impacam dar sa nu facem.

| Dianatips a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Poi nu e nimic gresit in faptul ca il placi, poti discuta cu el asta, sa fii sincera cu el si sa ii spui ce asteptari ai avea tu de la el daca ar fi o posibila impacare, iar daca nu vrea sa iti respecte deciziile atunci eu zic ca nu merita happy

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru Dianatips):

Mi'e rusine. Si ma gandesc la ce o sa zica el dupaia..adica nu stiu cum sa explic.mi'e frica sa nu ma fac de ras in fata luisad

| Dianatips a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

In primul rand nu ai de ce sa iti fie rusine, gandeste-te ca toti suntem oameni, nu o sa ti se intample absolut nimic daca ii spui ce simti, daca va rade inseamna ca e un imatur (bine, oricum cred ca e) dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie si prost big grin

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru Dianatips):

Chiar daca imi doresc cel mai mult sa vb cu el am o retinere cand ma gandesc la asta. In fine..multumesc mult :*

| andreeactl a răspuns:

Poate ca nu este bine sa iti asculti mereu inima. E clar ca daca o sa va impacati o sa-ti ceara din nou sa "o faceti", si asta poate fi principalul sau interes si folosindu-se de tine. Insa desigur poate a realizat ca e chiar tine la tine si isi doreste sa fiti impreuna de dragul tau. Tine de tine sa iti dai ce fel de persoana este si ce isi doreste cu adevarat. Acum eu zic ca incercarea moarte n-are si ca nu ai nimic de pierdut. Vrea, il refuzi din nou si gata, nu e mare filozofie. Si, nu ai cum sa te faci de ras in fata lui, adica tu esti stapana pe propria persoana si esti capabila sa faci acest lucru cand esti pregatita, iar daca el gaseste ceva "de ras in asta" atunci e pierderea lui! Bafta multa!