| Ralucaralucasonia a întrebat:

Buna TPU, va rog sa ma ajutati.Eu si iubitul meu avem o relatie super frumoasa din toate punctele de vedere, pana ieri cand ne-am intalnit cu varul lui si imi spune iubitul meu ce frumoasa iubita a avut varul meu, iar eu pentru asta am facut un scandal monstru. Am zis dar cum poti tu sa imi spui asa ceva mie de alta femeie ca e frumoasa, credeti ca am exagerat?

28 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai fost penibila, sper sa iti dea papucii

| dullcat a răspuns:

Ce varsta aveti? Cred ca ai exagerat.Este normal sa vezi frumosul si in alte persoane, fara sa insemne infidelitate fata de partener. Probabil a vrut sa il puna pe varul sau intr-o lumina buna.

| AdioTPU a răspuns:

Una e să facă un compliment despre o femeie sau unei femei și alta e să aiba ceva cu ea. Da, ai exagerat și nu e deloc ok. Probabil ai făcut asta pentru că te simți nesigură pe tine și calitățile tale fizice, ai anumite insecurități și.sau este o fire posesiva și geloasa.

| Ralucaralucasonia explică (pentru AdioTPU):

Mi s-a parut doar ciudat de ce mi-a zis mie ca ce frumoasa a fost fosta lui varusau.e ceva grav ca a zis asta sau e normal

| AdioTPU a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Poate a spus-o voit, sa te faca geloasa sa vada cum reactionezi ori a spus-o fara sa gandeasca, din entuziasm, fara sa se gandeasca la o eventuala reactie negativa din partea ta.

| Ralucaralucasonia explică (pentru AdioTPU):

Mi a zis saraci de ei s au despartit si asa mi-a zis a avut asta o fata frumoasa

| Ralucaralucasonia explică (pentru Ralucaralucasonia):

Deci ca sa intelege ti mai bine ca eu m-am exprimat gresit ne am intalinit cu varul lui la peco eu iubitu meu si varul lui si varul lui ne a povestit ca s-a despartit de iubita lui apoi noi am plecat si el in masina mi-a zis s au despartit astia de o luna a avut o fata frumoasa

| 199onur7 a răspuns:

Îți dai seama cât de mult ține cu Adevărat la tine și cat de mult te respectă cu Adevărat in fața altora ba eu uneori ma intreb oare chiar chiar există așa distruși sa facă din astea in fața altora săte facă in ultimul hal din nimic asa aiurea oamenii suciți rău ba da rău alta explicatie nu există cum dracu sa zici frate asa ceva pentru ce de ce să-ți bați joc in halul ăsta? Dece sa înjosești pe omul pe care il iubește cu Adevărat da cu Adevărat in fața altora ba frate așa ceva este ba rău urât ba urât rau de tot ce dracu de ce ai face așa ceva frate de ce dracu ai face așa ceva nu ai frate de ce sa faci așa ceva chiar nu ai de ce sa faci așa ceva

| 199onur7 a răspuns:

Adică ba te injosește fi atente in fața cui? In fața lui varu su si fi atent ce spune (eu pentru asta am facut un scandal monstru) am dat copy past mi-a fost scârbă crede-ma mi-a fost scârbă sa scriu ce ti-a zis distrusu cum ba cum dracu sa spui asa ceva in fata altora ba asta este umilință injoseală bat jocoră si cine? Pe tine de ce? Ce ai facut tu să-ți vorbească asa? Ce iai facut tu sa se comporte asa cu tine?

| 199onur7 a răspuns:

Asta nu este un bărbat Adevărata care își respectă femeia de lângă el si mai ales daca te iubește cu Adevărat da cu Adevărat nu are frate ba nu are cum să-ți vorbească asa si sa se comporte asa cu tine trebuie sa fi cel mai distrus om de pe fața pământului sate comporți asa in public de fata cu alți cu inima pe care o iubești cu Adevărat da cu Adevărat

| just4ubr2015 a răspuns:

Varsu a avut dreptate te cam supara adevarul

| dolceromania a răspuns:

Ai exagerat, acum na..nai fi tu cea mai frumoasa!

| Fonk a răspuns:

El e prost că o făcut pe alta frumoasă (in fața ta), dar in același timp poate vreia săi dea de inteles la vărus-o ceva, de exemplu:

o vrut sa-l faca pe văr să se simptă prost că o pierdut o "frumusețe", nu neaparat ca o vrut sa te jignească

| Ralucaralucasonia explică (pentru Fonk):

Nu a zis de fata cu el doar mie mi-a zis asta

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

...am rămas fără cuvinte, imi pare rău. sad
Dacă mai ai timp sa scrii ce o avut in apararea lui?

| Ralucaralucasonia explică (pentru Fonk):

Este ceva grav nu mi-a zis asta de fata cu varul lui ci mie in masina ca varului lui s-a despartit de iubita si mi-a zis stii ce frumoasa iubita a avut asta?

| Ralucaralucasonia explică (pentru Fonk):

E ceva grav ca mi-a zis mie iubito asta a avut o iubita frumoasa

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

In legătură cu intrebarea ta, nu ai exagerat deloc. Cât despre el ce pot zice...e prost rău sau te jignește. Câți ani aveți?

| Ralucaralucasonia explică (pentru Fonk):

Ma jignit ca a zis ca varul lui a avut o fata frumoasa

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Trebuie sa intelegi ca daca ăla zice ca alta e frumoasa, asta nu inseamnă ca tu nu ești, din potriva poti fi mult mai frumoasa decat aia numa ca vezi tu oameni au gusturi diferite. Iubitul tau daca te iubeste trebuie să ÎȘI ȚINE GURA.
Un alt lucru foarte important e că dacă zice el cu jignire ...nu te iubește..., asta e un semn de inceput de despartire

| Ralucaralucasonia explică (pentru Fonk):

Eu 27 el 28 crezi ca trebuie sa o iau cs pe o jignire adica pentru el eram printesa lui imi fsces toste poftele facea totul pentru mine dar de ce a spus asta stii ce frumoasa iubita a avut varul meu?

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Io placut de iubita lui, și o apreciato, iio placut sa spuna de aia pentru ca nu-i convine ca te impotrivesti a ceea ce considera el adevarat, (nu tine cont ca te superi, ceea ce e gradul de prostie)
Dacă zici că iti face poftele e ok.

| Ralucaralucasonia explică (pentru Fonk):

Dupa a zis ca a zis o sub forma de lauda pentru varul lui ca o avut o fata frumoasa si ca nu s-a gandit ca eu o sa ma supar pentru asta pentru ca in ochi lui eu sunt cea mai frumoasa dupa a zis frmoasa gen simpatica csnd era cu eu erau frumoasi ei impreuna

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Deci țio zis iubi că ești cea mai frumoasa. Nu trebuia să faci scandal degeaba. Ce pot zice...cred că am încheiat conflictul, presupun? Să ai casa de piatra si copi de cărămidă happy

| Ralucaralucasonia explică:

Nu a spus mai frumoasa decat mine a zis ca pentru el eu sunt cea mai frumoasa

| Ralucaralucasonia explică:

Ma deranjat de ce a tinut el neaparat sa mi zica ca fosta lui era frumoasa

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Deci să inteleg ca iubitul tau nu a facut-o pe aia mai frumoasa decat tine, doar o zis ca era frumoasa?
Daca asta a fost tot nu trebuie sa faci scandal ca na o zis ca avea si varul o frumusete. Dar nu trebuia sa zica fata de tine.

| Fonk a răspuns (pentru Fonk):

Atata timp cat te f.e eu zic că e bine.
Treci peste, o uitat băiatul că erai lângă el...