| WeakSide a întrebat:

Vara aceasta m-am reapucat de fotbal, am niște întrebări legate de cum sa-mi fac un program în timpul școlii. Bun, am trecut a 10 a și sunt după amiază, antrenamentele le am undeva pe la 18.00 și gen fac și naveta. Cum îmi recomandați să mă odihnesc, să și învăț cât de cât ok și să am timp si pentru fotbal să mă antrenez în plus. Eu parcurg 20km până în oraș. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Avand in vedere varsta pe care o ai, daca dormi suficient si ai o alimentatie corecta, in conditii normale ar trebui sa ai destula energie sa le faci ambele.
Banuiesc ca, daca la 18 incepe antrenamentul, pe la 21 reusesti sa ajungi acasa, nu? Ca doar nu va pregatiti de cenpions lig.
Temele le-ai putea face dimineata, inainte sa mergi la scoala, daca zici ca mergi doar dupa-masa.

| WeakSide explică (pentru Plato):

Dap, și antrenamente în plus când să fac?

| Plato a răspuns (pentru WeakSide):

Deocamdata incearca sa te concentrezi pe alea, in plus faci mai incolo. Ia-le pe rand, nu toate odata. Acum cauta o cale de a le impaca, atat cat sa fie bine si sa mearga treaba, iar pe parcurs vezi ce se mai poate imbunatati.