| Andrusk2 a întrebat:

Buna, TPU!
Vineri trebuie sa plec la munte si stau pana miercuri si la scoala trebuie sa spun motivul învoirii. Ce ii pot spune doamnei diriginte? Un motiv bine întemeiat si credibil. Multumesc.

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Adevărul! Dar, ce părinți ai, dacă îți pun școala pe locul doi, iar muntele, distracția pe locul unu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce nu ii zici ca te duci la munte. Zii ca nu prea iti pasa de scoala ca oricum nu prea s-a mai facut scoala in ultimul an

| Andreeush a răspuns:

Spune-i mamei tale să vorbească cu diriginta.

| UnDiavol a răspuns:

Spune-i Adevărul mergi la munte cu familia

| xXVranceaXx a răspuns:

Spune-i dinainte de vineri, mai exact joi seară că îți este rău sau vineri dimineață. O să ai nevoie de o adeverință de la medicul de familie
Oricum la munte e multă aglomerație depinde de la locație la locație. Distracție plăcută!