| 9089 a întrebat:

La scoala la mine e o fata cu care m-am certat si mereu imi face in ciuda.eu sunt cam timida si nu stiu ce sa ii spun si eu ceva ca nu e ea sefa meu etc. dar nu prea rau ca pe urma ii spune doamnei diriginte va rog ajutor dau

Răspuns Câştigător
| alonet a răspuns:

Pai spune-i tu dirigintei... si atunci cade ea de fazan si ai scapat de o grija happy timiditatea e rezultatul unei stime de sine scazute... cauta sa te apreciezi ot ceea ce esti!

4 răspunsuri:
| Yryna14 a răspuns:

Pai, daca te ironizeaza, de exemplu ca nu esti imbracata bine, sau ca te imbraci mereu la fel(i s`a intamplat unei colege), spune-i ceva de genul: hey, sa nu mai vorbim despre mine... aaa, stii ceva? ia fa`ne tuturor din scoala o favoare si cumpara`ti un sapun. Daca vrei te ajut si euwinkinglaughingla colega mea a mers si nu s`a mai luat de ea. Daca te injura sau iti spune cuvinte urate, spune`i dirigintei. Daca te vorbeste pe la spate, cei care o asculta si se feresc de tine nu iti sunt prieteni adevarati. sper ca te-am ajutat... pup:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma ce ai facut si care au fost consecintele?

| maria11579 a răspuns:

Daca ii vei spune ceva te va spune dirigintei. Cel mai bine este sa eviti situatiile de acest gen. Ignoranta este cea mai buna solutie. Ea iti face mereu in ciuda pentru ca vede ca ti cont de parerile ei si te afecteaza. Daca o ignori in scurt timp va termina cu obiceiurile de acest fel. Depinde de fata, sunt de acord si cu Yryna14, dar depinde de fata. Pentru toate genurile de fete cea mai buna este ignoranta. Incearca si in decurs de vreo cateva zile (depinde de fata) va inceta. Incearca si nu vei regreta. Oricum, incercarea moarte n-are. Sper ca te-am ajutat.

| Maryabaii a răspuns:

Ideea e asa:nu o mai baga in seama. daca te injura si te ameninta spune. o la diriginta. daca te vorbeste pe la spate cu zisi prieteni ai tai spune-le prietenilor tai sa aleaga ori tu ori ea. si nu te mai lua in gura cu ea ...nu merita