| Andra_6047 a întrebat:

Vorbesc de cateva saptamani (poate chiar o luna) cu un baiat (pe care il cunosteam dinainte dar nu vorbeam zilnic). A propus de 2 ori sa ne vedem. Am acceptat si a ramas ca ma suna sambata (adica ieri). I.am lasat un mesaj cu ce mai faci, dar nu a raspuns (e in alta retea si mi. a spus ca nu are mesaje dar. speram sa raspunda). A intrat pe mess, dar nici macar nu a mai vorbit cu mine. (la un moment era pe dnd). Se comporta perfect normal si parea chiar incantat ca iesim, dar acum nu a mai dat nicun semn de viata. Oare ce se intampla cu el? Promit fundita. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Te inteleg, e o problema la care tie ti se pare greu de gasit o solutie, dar o sa vezi ca e foarte simplu de intuit :
El a vrut sa se apropie mai mult de tine si probabil sa formati un cuplu, dar (un lucru specific barbatesc), cand sti niste lucruri mai intime despre persoana iubita, ai nevoie de timp pentru a fi singur si ati da seama ce rau e fara persoana iubita.
Repet asta e o trsatura specifica barbatilor, ce poti face u?
Simplu, lasa-l in pace, sa se consulte singur si apoi o sa vezi ca se intoarce singur la tine cu mai multa dragoste fata de tine, dar daca u o sal presezi la cap ca "de ce nu mai vorbim, de ce nu mai iesim?" el o se indeparteze de tine.
Sper ca ai inteles si vreau funda plz:X