| miutzatha a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa invat germana si nu prea stiu ce carte sa-mi iau ca sa ma ajute. Nu stiu deloooc germana.
Am vazut la cineva un curs in care erau cuvinte, salutul,propozitii si dupa erau texte, asa pe bucatele, stiti cum se cheama?
Sau daca nu, ce carte imi recomandati care sa aiba toate astea in componenta,
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| andra999 a răspuns:

Poti comanda de pe net un curs care cuprinde cateva cd-uri cu suport audio in limba germana dar si suport text. Cursul curinde 4 Cd-uri si costa 57 lei + 10. Mai multe poti să aflii pe http://www.invata-germana.info/? gclid=CJyln9WXg68CFYe_zAodEjTc2w Eu il am. Daca vrei lasa-mi id-ul tău si iti trimit eu toate lectiile de pe Cd.

| weronyk89 a răspuns (pentru andra999):

Buna andra!
Ma intereseaza si pe mine cursul taubig grin
Ce zici ne combinam? Locuiesc in Germania de vreo doi ani asa si nu sunt in stare sa vorbesc dat fiind ca am lucrat cu romanitongue dar acum nu mai lucrez acolo.Si as vrea sa ma integrez.Astept raspunsul tau!