| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU, vreau să ma ajutati cu câteva sfaturi. O sa ies cu o fata dar problema e ca acum doi ani am încercat sa fiu împreună cu ea, dar m-a refuzat. Acum parcă e altfel si o sa ieșim. Cum ar trebui sa abordez situația, ce ar trebui sa discut ca sa fie bine?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| teajutcumpot a răspuns:

Salut, Radu!

Cred ca cel mai important aspect este sa fii tu insuti. Sa nu te straduiesti sa fii altceva decat ce esti pentru ca se va vedea acest lucru.

Important este sa fii manierat, respectuos si sa ASCULTI! Sa fii interesat de ce iti spune fata, sa pui intrebari de "follow up" si sa o privesti in ochi cand vorbiti.

De asemenea, este bine sa fii relaxat dar sa ai incredere in tine! De ex, daca iti pune o intrebare de genul "ce vrei sa facem azi?" tu sa nu raspunzi "uhm..nu stiu. ce vrei tu. mie mi-e indiferent"... total aiurea.

Raspunzi concret "mi-ar placea sa fac x sau y, tu ce parere ai?"

Fetelor le plac baietii care au incredere in ei. DAR NU AROGANTI!

Ce subiecte de discutie, puteti vorbi despre genurile muzicale preferate, artisti din aceste genuri, filme, carti, activitati preferate in timpul liber... subiecte sunt! Daca va potriviti vei vedea ca subiectele vor veni de la sine si conversatia se va desfasura foarte usor si placut! happy

Daca se intampla sa nu te placa, si doar sa fi iesit cu tine din alte motive (sa faca geloasa alta persoana etc) nu te supara, doar realizeaza acest aspect si vezi-ti de viata! Sunt multe fete in lumea asta si vei fi surprins cu cate te poti simti bine daca esti deschis la minte!

In rest, distractie placuta si la cat mai multe iesiri!

Cu drag.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu fii stresat, tremurici, timid, incordat, in rest, tu insuti.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să nu pari stresat, fii cât mai natural, lasă lucrurile să vină de la sine.