| Andreea249 a întrebat:

Hei, bună!
Am o problemă şi vă rog frumos să mă ajutați!
Vreau sfaturi, sau daca ati fost in situatia mea ce ați facut..etc
Problema este ca m-am certat cu iubitul meu, sunt cu el de aproape o lună, țin mult la el si nu vreau sa-l pierd sad
Ne-am certat pentru ca m-a intrebat daca am mai vorbit cu fostul iubit (care il cunoaste si el) şi i-am zis ca da, dar el mi-a scris mesaj, nu eu..si chiar asa a fost.
Iar fostul meu iubit i-a arătat mesajele cu mine actualului si el a vazut ca eu i-am scris fostului "Ce faci acum" dar asta era la mijlocul conversației.
Iar el e supărat pe mine pentru faza asta de câteva zile. Am încercat sa-l fac sa înțeleagă ca imi pare rau *desi nu mi se pare deloc ca am gresit* mi-am cerut iertare, i-am spus ca nu vreau sa-l pierd si el imi spune ca ar trebui sa fac ceva sa-l împac nu sa-i treacă de la sine.
Ajutați-mă! Şi nu credeți ca exagerează pe faza asta?
Ms, pup❤

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Parerea mea e ca vrea oarecum sa te santajeze cu asta.
Acum serios, daca dupa o luna de relatie deja e asa gelos, oare cum va fi dupa ce trece ceva timp?
Parerea mea e ca toata situatia asta in care esti este un fel de capcana a lui.
Iti recomand sa-i spui ceva gen "Eu ti-am explicat ca a fost o simpla conversatie, daca tu te superi si esti dispus sa renunti la mine dintr-un simplu mesaj, sa stii ca e pierderea ta, si ca nu sunt dispusa sa-mi risipesc timpul intr-o relatie la care ai fi dispus sa renunti din orice prostie."

2 răspunsuri:
| meagainxd a răspuns:

Buna Andreea, parerea mea este ca nu ar trebui sa faci nimic pentru ca nu ai facut nimic gresit. Daca tine cu adevarat la tine nu iti va impune sa vorbesti cu persoane care au facut parte din viata ta. Daca nu accepta acest lucru pur si simplu ar trebui sa iti cauti alt prieten, nu poti fi cu o persoana care este foarte posesiva. Exagereaza foarte mult cu gelozia si chestia asta poate duce chiar la despartire. Tu esti fata, oricand poti sa gasesti pe altul, asta ar trebui sa inteleaga el. Daca nu vrea sa te piarda ar trebui sa termine cu geloziile.

| Andreea249 explică (pentru meagainxd):

Multumesc pentru sfat!❤