| Ankutsaa a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.Sunt in clasa a8a si in clasa cu mine este si o vecina de`a mea.Ma inteleg foarte bine cu ea,suntem cele mai bune prietene. Faza e ca ma simt foarte foarte singura si nu stiu ce sa fac. Vad ca ea se intelege bine si cu alte fete[fie de la scoala,fie pe internet sau chiar cu vecine de aici,din cartier] si eu nu mai am nici o alta prietena. Cand ma duc in oras,ma duc numai cu ea [pentru ca nu am cu cine] si unele persoane au observat asta si m`au intrebat daca eu n`am alti prieteni.straight face Nu stiu ce sa fac! Ma simt ca ultimul om de pe pamant! Imi vine sa`mi smulg parul din cap si sa incep sa urlu si sa plangcrying Help me! Se mai simte cineva asa,sau doar mie imi vine sa plang cat pot de tare? Stau toata ziua inchisa in casa,pentru ca n`am cu cine sa ies in orassadCu colegii din clasa nu prea ma inteleg pentru ca ei spun ca eu nu vreau sa fim o clasa unita,ceea ce nu e adevarat,doar ca ei printr`o "clasa unita"inteleg sa copiem la toate testele,chiar si la teze, sa chiulim la toate orele, ceea ce eu nu vreau sa fac mai ales ca la anul dau si eu examen si eu invat chiar foarte bine[am fost singura din clasa care a luat premiul 1-ceaa ce a starnit invidie colegilor care nu ma suporta].Eu as mai chiuli din cand in cand, dar eu stau cu bunicii si ei se duc la sedinta si vad ca am absente si ma cearta[pentru ca mama mea voia sa ma ia in Italia cu ea si eu n`am vrut si bunica mi-a zis sa invat foarte bine aici ca sa nu aiba motiv sa ma ia in Italia]. Ajutati`ma va rog frumos!cryingNu stiu ca sa fac sa am si eu mai multi prieteni sa ma inteleg bine cu toata lumea! Imi vine sa plangcrying Scuze ca e mult de citit, dar va rog sa-mi dati cateva sfaturicrying Se mai simte cineva asa?straight face

Răspuns Câştigător
| lamaie a răspuns:

Am citit problema ta, cred ca ar trebui sa fi mai sociabila, sa incerci sa te integrezi in grup la scoala si sa nu fi incuiata, pana la urma, o absenta nu strica nimanui. daca chiar nu te poti integra la scoala, incearca sa iti faci prieteni din cartier. te pup!