| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... Vreau sa stiu cum sa scap de starile proaste, de dor, de starea de singuratate, de dureri in suflet? Credeti ca sunt depresiva daca intru cateodata in stari apasatoare si triste care ma fac sa plang? As vrea sa ma duc la un psiholog dar mi-e frica...Am impresia ca sunt singura intr-o lume care nu reusesc sa evadez si amintirile ma doboara.Va rog un raspuns! Dau si funda.

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Sa iti cauti niste prieteni buni cu care sa iesi si sa te distrezi, nu te cunosc dar presupun ca petreci mult timp singura si asta nu e prea bine. Cauta niste prieteni de seama si iesi pe undeva (nu neaparat la disco) la un suc la ceva... incearca sa te gandesti ca ai mai multe motive sa te bucuri decat sa fii trista (precum asa si e, indiferent de cine suntem).
Sper ca am fost de folos, daca ai nevoie de un sfat sunt aici si am corespondenta deschisa big grin

| standianaflorentina a răspuns (pentru Mann02):

Multumesc pentru raspuns.Ai intr-un fel dreptate dar prietenii nu ii gasesti asa pe strada.Am incercat sa fac noi legaturi dar toti se gandesc numai la sex.Nu stiu ce sa si de unde sa imi fac prieteni noi.Eu am 22 de ani si lucrez ca ecolog.Sunt intr-o relatie de 9 ani.

| Mann02 a răspuns (pentru standianaflorentina):

Pai daca toti se gandesc la sex atunci cauta-ti niste PRIETENE bune (cred ca ele nu se vor gandi la sex big grin ). Nu te pot sfatui exact unde dar la servici ar fi o idee buna. Si daca esti intr-o relatie de 9 ani, te intelegi bine cu prietenul tau?

| standianaflorentina a răspuns (pentru Mann02):

Da.De inteles ma inteleg bine numai ca el nu este chiar asa de activ ca mine...Este o idee buna sa imi fac niste prietene.Nu ma deranjeaza ca este mai putin activ doar ca el prefera mai mult sa mergem noi doi decat sa mearga si altcineva cu noi.Cred ca intr-un fel este vina lui ca prieteni care ii mai aveam si eu, i-am pierdut.In relatia cu el nu sunt probleme dar daca ii propun sa mergem unde mai diferit de un banal parc, cam stramba din nas.Sunt mai multe lucruri la mijloc dar daca chiar vrei sa ma ajuti cu sfaturi eu cred ca mai bine am conversa pe un messenger.Ce zici?

| Mann02 a răspuns (pentru standianaflorentina):

Super happy ti-am dat add big grin
Incerc sa iti dau sfaturi happy