| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

De cateva zile am stari ciudate care se manifesta doar ziua. Incep de pe la 6 dimineata si se termina in jur de 11 noaptea. Starile sunt ca si atacurile de panica. Ma simt trista, plictisita, imi bate inima cu mult mai tare, am stari de ameteala, si m-as izola incat sa nu vad si sa nu ma vada nimeni. Nu locuiesc singura deci nu pot spune ca am lipsa de socializare. Cateodata am o frica inexplicabila, mi-e teama de ceva dar nu stiu de ce...
A mai trecut cineva prin asa ceva? Ce poate fi?
Fara glume proaste, nu sunt gravida sau depresiva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Silvianus a răspuns:

Buna! Probabil, ca ai avut multe suparari in trecut. Asa am fost si eu, dar am trecut pe o foaie toate problemele mele, si am facut tot posibilul sa le rezolv si sa scap de ele. Apoi uita tot ce era rau in trecut, gandeste-te ca tu nu meriti asa ceva. Nimeni nu iti poate face niciun rau, nimic pe lume, te asigur eu. Incearca sa ai activitati distractive si placut, sa te inscrii la o sala de dans sau de fitness unde vei putea sa socializezi si sa te recreezi. Uita-te la filme de comedie, iti vor schimba sigur starea. Pune punct momentelor neplacute! Numai bine, si sper sa vad schimbari tot mai bunehappy

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Caută un psihiatru. Vorbesc serios. Ei tratează și astfel de probleme.

| Sergentu_Georgian_2000 a răspuns:

Si eu trec prin aceleasi stari, atunci cand ma simt mai rau incep sa ma indepartez de lume si atunci vine aceasta stare de ameteala

| Sergentu_Georgian_2000 a răspuns:

Scz am apasat inainte sa compmetez: dupa aceasta stare de ameteala de cateva secunde, beau putina apa sa imi revin aceste lucruri nu stiu de la ce provin dar se intampla aproape in fiecare zi
sper sa gasesti un raspuns si eu la fel

| Miss25JK a răspuns (pentru Sergentu_Georgian_2000):

E ciudat. Macar nu sunt singura care trece prin asa ceva. Cateodata mi se inclesteaza gura. Dar seara dispare tot. nu cred ca e ceva medical... cred ca ar trebui sa citim despre paranormal/ stiinta / spiritualitate? Nu stiu...