| xBiiaM a întrebat:

kiss.
Vreau sa va cer sfatul, si va rog frumos sa imi scuzati categoria daca credeti ca nu e corecta.
Sper ca aveti rabdare sa imi cititi "problema".
O sa vi se para ciudat, dar am o relatie cu prietenul meu de 4 zile...Dar ne iubim mult si in astea 4 zile a dovedit ca ma iubeste ca pe propria lui viata sad. Pentru el i-am lasat pe toti deoparte si mereu sunt cu gandul la el...Mai mereu plang dupa el si, mie si lui ne este greu sa stam separati sad. In fine. Prietena mea se intelege bine cu el, si el cu ea. Dar mi se pare putin ciudat straight face mi se pare ca e o atractie intre ei putin ciudata.
Azi, de exemplu, am fost afara cu ei 2. Si pe mine nu ma bagau deloc in seama, se distrau. Apoi m-au intrebat daca joc carti. Si eu am zis sa joace ei, si m-am ridicat de pe banca si am plecat. Am inceput sa plang si el a fugit dupa mine, si ea era in spatele lui. El a venit sa ma intrebe ce am patit si eu i-am zis ce am pe suflet. A zis ca nu ma inseala, si mi-a zis ca ma iubeste si alte chestii mirific de frumoase crying. M-a sarutat si m-a luat in brate si nu am mai fost suparata. Dar eu tot cred ca prietena mea il place, chiar daca ea nu recunoaste, simt asta. Ea vorbea doar despre el, si cand eu am plecat acasa azi ea a mai ramas cu el pe-afara. Si cand am plecat eu le-am zis sa aiba grija ei 2 ce fac pe-afara. El se uita ciudat la mine, cu privirea aia de "Nu te insel! Chiar te iubesc :X". Si m-a luat in brate si m-a pupat. In fine, el pleaca maine 3 zile la Surduc si mi-e frica ca se poate indragostii de alta fata sad. Asa sunt baietii in ziua de azi, dar vreau sa am incredere in el. El e genul de baiat in care poti avea incredere. Ce sa fac? Sa am incredere in el? A zis ca sambata are o surpriza pentru mine, si abia astept. Si surpriza a fost organizata si de el si de prietena mea de care v-am zis mai sus. Trebuie sa ii fiu recunoscatoare si ei sad si pe ea o iubesc. Dar nu stiu ce sa cred! Eu sunt genul de persoana putin mai geloasa, si nu vreau sa ii arat ca sunt geloasa, pentru ca atunci va crede ca sunt mega disperata dupa el si se va despartii de mine. Dar nu pot tine in mine straight face. Va rog... Putin ajutor :-

6 răspunsuri:
| florentina_9904 a răspuns:

Buna stai linistita nu cred ca te inseala esti norocoasa ca ai pe cineva care sa tina atat la tine te rog sa imi spui ce surpriza tiau facut mor de curiozitate succes!

| xBiiaM explică (pentru florentina_9904):

Multumesc, si eu mor de curiozitate big grin. Abia astept... Dar mai e pana sambata sad Oricum, te anunt kiss

| ℓαυяα a răspuns:

Bunahappy
nu cred ca dupa 4 zile el te iubeste, e prea devreme (asta daca nu va cunoasteti mai demult). baietii pot spune un milion de chestii dragute, dar nu inseamna neaparat ca asta simt.
iar prietena ta nu se poate numii prietena daca se da la iubitul tau. oricum, daca el chiar te iubeste, nu i-ar acorda atentie prietenei tale, totusi mi se pare dubios ca a ramas atunci cu ea afara, plus ca ei doi vorbeau si nu te bagau in seama. ok, asta ar trebui sa iti dea de banuit.
nu mai plange ca nu ai de ce, asteapta sa iti demonstreze ca tine cu adevarat la tine. si ai grija, sa nu crezi chiar tot ce iti spun baietii.

sper ca te-am ajutat :*

| Dismally a răspuns:

Asteapta si tu sa vezi cum evolueaza lucrurile, daca te iubeste cu adevarat atunci va ramane cu tine, nu trebuie sa-ti faci griji happy

| MetalForever a răspuns:

Ca baiat iti spun:vrea sa o impresioneze pe cealalta fata...asa eram si eu la un moment dat...eu zic sa-l lasi sau cel mai bine sa iti urmezi instinctulwinking.

| maitte a răspuns:

Daca zici ca atunci candai plecat el a observat ca u plangeai inseamna ca, chiar te iubeste iar in legatura cu prietena ta ca mai bun nu stiu ce sa iti spun dar daca era sa ii placa de cred ca ti-ar spus inainte sa stai u cu el