| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, vreau sa va povestesc ceva. Acum un an am făcut o prostie si m-am văzut cu un băiat, am stat cu el 1 lună iar intr-o zi au aflat părinții că ne-au văzut pe stradă. Atunci ne-am despărțit, eu il blocasem pe rețele de socializare si ma suna cu numere private, ma amenința că ma omoară si multe altele. Nu ne-am dus la poliție (el mai avea si inainte probleme cu poliția)și nu cred ca o sa ne mai ducem ca a trecut mult timp de atunci.Iar părinții de anul trecut din octombrie ma duc cu mașina la liceu iar unii colegi radeau de mine ca ma duc părinții la liceu cu masina din cauza ca ma "omoară țiganii". Nu ma lasă să mă duc singură decat până la magazin sau mai rar cu unele prietene.Eu mi-am schimbat cartela iar de luni bune nu m-a mai căutat acel băiat.Mie nu mi-e frica de el dar lui mama da. Le-am zis la părinți ca nu imi face nimic si ca ma lasă în pace doar ca ei vor sa ma duca si aduca mereu de la liceu si vreau si eu sa ma duc singură. Am avut răbdare atâta timp si vreau ca in septembrie sa ma lase sa ma duc singura la liceu, adica sa am libertate. Cum sa ii conving?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Foarte bine.

| Byb2001 a răspuns (pentru sadrian46):

Ce e foarte bine?

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

E foarte bine că dorești să fi liberă și independentă.

| Byb2001 a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc,dar degeaba ca nu ma inteleg cu mama in privința sa ma lase sa ies singura.dar voi avea rabdare ca banuiesc ca nu ma vor duce ei pana termin liceul

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Să gândești așa. Oamenii importanți de pe planetă, Trump, Putin. Johannis sunt păziți. Astfel. și dta ești un om important.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Gata, nu se mai face online?

| Byb2001 a răspuns (pentru Celcestietot):

Se iau in calcul mai multe scenarii cu ar fi cel verde sa venim la școală normal cel galben jumate scoala normal jumate online si cel roșu doar online sa vedem ce vor zice in septembrie