| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, de ce credeti ca fostul baiat cu care am stat 3 luni acum 1 an si ceva si dupa ce l-am blocat ca ma suna cu nr private si zicea ca vine si ne omoara si imi transimtea prin colegi de clasa ca vine si ma bate la liceu si cand l-am vazut pe strada nu l-am bagat in seama nu mi-a facut nimic? Dar parintii dupa 1 an si ceva tot ma duc la liceu cu masina din cauza lui. Si de ce credeti ca abia acum peste mult timp mi-a trimis cerere de prietenie pe un cont nou facut acum cu poza lui, de ce credeti ca ma mai cauta? Si m-am gandit sa nu spun la nimeni ca mi-a trimis cerere nici la fratii mei care ar fi vrut sa se ia de el si nici la parinti ca nu vreau sa imi pierd iar libertatea sa stau in casa si sa ma pazeasca parintii din cauza unui prost.

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nici aplicatiile de inregistrare apeluri nu-si fac treaba, astfel ca iti recomand sa mergi la politie si sa depui reclmatie impotriva acestui fost prieten. Politia poate sa ia direct inregistrarea de la operatorul de telefonie mobila si ii va face de hac.
Pe langa asta mai poti seta in telefon fie el android sau ios, sa blochezi apelurile cu numar privat, poti cauta pe Youtube acest procedeu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe acel băiat, dta l-ai zăpăcit de cap ( adică s-a îndrăgostit de tine) de aceea s-a comportat așa de ciudat de la început până acum.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum, fata de liceu ai stat cu un baiat 3 luni?

| Byb2001 explică (pentru CodrutElian1990):

Da de ce

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Byb2001):

Sta cu cineva inseamna sa locuiesti cu acea persoana. Asta nu am inteles.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Byb2001):

Scuze:am vrut sa scriu "A sta" in loc de "Sta".

| Byb2001 explică (pentru CodrutElian1990):

Aa nu locuiesc cu el
Nici nu il cunosc chiar foarte bine

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Byb2001):

Grea e matematica asta cu litere. Si mai esti si eleva de liceu! Ce intelegi tu prin sintagma "a sta impreuna"? Inseamna ca locuiesti cu cineva impreuna. Ca doar nu stai la discutii la capul podului.

| Invictusman a răspuns:

În locul tău nici nu l-aș baga în seama pe acel individ dubios.

| Byb2001 explică (pentru Invictusman):

Nu l-am bagat I am dat si block ca e mai bine