| Îmiplacesacitesc a întrebat:

Bună, TPU! Vreau sfaturi repede, va rog. Azi mi-a arătat una dintre prietenele mele ce băiat i-a dat cerere de prietenie și mesaj, un hei cu pupici. Când l am văzut,  credeți mă ca m-am îndrăgostit le loc. E așa frumos.Și o alta prietena mi-a spus ca el e în grupa de lupte, impreuna cu ea și e f de treaba. Le am spus ca îmi place de el și mi au zis sa îi dau cerere și mesaj. Doar ca nu prea am poze pe Facebook și îmi e și rușine sa îi dau mesaj, sunt genul care așteaptă mesaj. Ce spuneți? Multam!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e asa frumos ai concurenta nu gluma, eu cred ca orice baiat aprecieaza tupeu nu pe Facebook si fata in fata

| Nemessys a răspuns:

Ok. si daca nu prea ai poze pe Facebook, ce? Adica care-i problema, crezi ca o sa te vada ca ca pe o ciudata?

Imi pare rau sa-ti zic, scuza-ma ca sunt cam direct, dar daca nu te vede el, te vad eu. happy Motivele?
1. Pot sa stiu si eu cum te-ai indragostit de el doar uitandu-te la fata lui? happy Adica abia daca stii cum il cheama dar totusi cica-l,, iubesti". Sigur nu vrei sa-l iei si de sot?
2. Ce prostie mai e si asta,, nu prea am poze pe Facebook". Wtf trebuie sa ai 100 de poze ca toti ceilalti?
3. De ce astepti mesaj? E o prostie. Daca tot vrei sa vorbesti cu el, fa-o, trimite-i mesaj, NU ESTE NIMIC ANORMAL! Gandeste-te ca poti astepta multi si bine, iar el tot nu o sa-ti scrie. happy

Daca nu-i dai tu mesaj, o sa-i dea alta fata. Ti-ar conveni? Nu!

Asa ca... 1. mai lasa aspectul fizic si cunoaste omul. Compara personalitatea lui cu a ta si vezi daca se potriveste.
2. Numarul mic de poze pe Facebook nu ar trebui sa fie o rusine! Cine gandeste-te asa, e dobitoc rau de tot. Nu zic de tine. zic de cineva care ti-ar zice : vai. dar ai prea putine poze.
3. Scrie-i un mesaj. Nu moare nimeni.

| Îmiplacesacitesc explică (pentru Nemessys):

Așa este..Ai mare dreptate. Zic de poze ca unii băieți vorbesc cu o fata doar dacă este frumoasa ..Eu mă consider frumoasa, doar ca nu sunt ca altele sa postez 2818 de poze zilnic, și nu am mai postat una de mult timp. Sper ca înțelegi ce spun..momentan i am dat cerere și aștept sa văd dacă mi o accepta. Tu ce spui? Sa încep direct cu Bună sau sa mă gândesc la ceva care sa para o coincidenta? Plus ca nu am zis ca îl iubesc, ci ca as vrea sa ne cunoaștem. A.da.Și nu vreau sa îi dau mesaj direct fiindcă nu vreau sa par o ciudata, sa par ca îl cunosc de o viață întreagă

| Nemessys a răspuns (pentru Îmiplacesacitesc):

Daca omul ala ar avea putin creier (ceea ce la asta si sper), ar trebui sa vorbeasca cu tine chiar daca nu ai avea deloc poze!
Vorbesc foarte serios. Acel baiat ar trebui sa te aprecieze pentru cine esti tu, pentru personalitatea ta, nu pentru cat esti de frumoasa. Hai sa zicem ca el si-ar cauta o iubita. Na. se uita pe Facebook si de ce ar alege-o pe una BUNA RAU DE TOT si nu ar alege una asa. decenta, simpatica? Pana la urma urmei fiecare fata merita o sansa.

Eu, ca baiat, daca mi-ar trimite o fata un mesaj, nu as sta sa ma uit pe profilul ei si sa vad cum arata si daca-i frumoasa, ii raspund, daca-i urata, nu-i raspuns... Gresit. eu Ii raspund direct si continui sa vorbesc cu ea doar cu conditia sa scrie corect gramatical si sa scrie mesaje inteligente. Atat. Daca o fata scrie mesaje de genul asta, eu vorbesc cu ea. Asa ar trebui sa faca si el. Daca tu de exemplu, nu ai avea nicio poza, atunci ar trebui sa-ti raspunda. Tine minte. un baiat inteligent, pune mereu caracterul pe primul loc. happy Eu daca as avea o relatie, iti spun sincer... fata aia poate sa fie si frumusetea in persoana, pana nu imi zice ceva inteligent, eu nu imi indrept ochii spre ea. straight face. Dar nu pot sa zic ca astectul fizic nu conteaza. Eu spre deosebire de altii, nu cer fete HOT. Cer doar sa arate decent happy.

Acuma depinde ce fel de fata mai esti si ce fel de baiat vrei tu. Daca vrei unul care te doreste doar pentru aspect, esti libera, dai de o groaza de oameni de genu'.
In cazul in care vrei un baiat care te vrea pentru cine esti tu de fapt, mai poti cauta. happy Oricum. relatiile astea care sunt,, impinse" de aspectul fizic, nu duc niciodata la ceva bun. happy

Sa ai o zi frumoasa!

| Îmiplacesacitesc explică (pentru Nemessys):

Doamne

| Nemessys a răspuns (pentru Îmiplacesacitesc):

Am zis ceva gresit? sad

| Îmiplacesacitesc explică (pentru Nemessys):

Of scuze..Nu s-a trimis mesajul tot. voiam sa Îți spun că nu îmi vine sa cred ca am primit un asemenea răpus inteligent de la un băiat! Ești minunat! Momentan aștept sa văd dacă îmi accepta cererea sau nu. Dacă da, îi dau mesaj

| danutzu96 a răspuns:

Cati ani ai?

| Îmiplacesacitesc explică (pentru danutzu96):

Avem aceeași vârstă, doar ca sunt mai mare cu câteva luni decât el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau daca m-as simti asa indragostita cum zici tu (asa presupunem ca te-ai indragostit ceea ce nu este chiar adevarat pentru ca nu prea ai cum sa te indragostesti doar de o poza big grin) as insista un pic sa il cunosc,sa vad ce e cu el,vorba aia, Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista. Daca iese ceva bine, daca nu, macar stii ca ai incercat si ti-ai dat tot interesul. big grin Succes.