| anonim_4396 a întrebat:

vreau şi eu nişte status simple si frumoase.

În cele din urmă voi acorda fundă!

Tnks' anticipat!

Răspuns Câştigător
| crisss_1778 a răspuns:

Cand zic ca nu imi pasa mint, ca stii ce simt. Ca stii tot ce gandesc!
●Toţi te iubesc că vor doar să te f**ă! Eşti tare fato! Cea mai mare paraşută!
●Reţine: Nici eu nu sunt ca ea, dar nici ea nu e ca mine!
●Esti departe de mine, si te port mereu in gand. Dar cu gândul că te voi revedea în curând!
●Că știi că clipele dulci, uneori se transformă`n venin!
●De multe ori ma trezesc ratacind spre cararile amintirilor cu sufletul infipt in nori... Ce'mi deseneaza aripi si imi soptesc "Chiar ai crezut ca poti sa zbori?"
●Nu mai vreau să cred într-o iluzie. Nu mai vreau să trag nici o concluzie!
●E simplu să spui: "Asta e viața!". Am avut senzația că pierd, nu-i nimic e doar senzația.
●Cândva de mult eram doar doi copii îndragostiți. Cândva de mult eram noi doi și eram fericiți.
●Mi-e greu să plec dar trebuie să o fac. Cred că e un lucru care ți-ar face pe plac.
●Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.
●Și când aveai probleme îti spuneam "Sunt aici, nu te teme"!
●Văd băieti noi, gata să mă agațe. Dar tu ești legat de mine în mii de ațe.
●Dacă ai fi noaptea, luna sau o mică stea. Ași vrea să fiu parte din magia ta!
●Vreau să te sun, să iți spun ce am în cap. Ești tot ce am căutat și te vreau cu adevărat.
●Diminețile cu soare parcă nu mai sunt senine. Nu sunt senine pentru că tu nu mai ești cu mine!
●Aşi alerga întregul pământ. Să ştiu că ajung cu bine. Să ştii aşi pleca în lume. Doar să ştiu că ajung la tine!
●Sper să te-ntorci asa cum o făceai mereu. Îmi este greu dar n-am tupeu să o arăt, asa sunt eu!
●Nu mai încap cuvinte. Atâtea clipe şi-amintiri. Ce nu pot să-mi iasă din minte!
●Şi ai pus capăt. Şi ai zis că nu mai poţi. Tu chiar n-ai înţeles. Că nu's aşa, la fel ca toţi!
●Şi şti si tu că ea nu ştie ceea ce ştiu eu. Şi mai ştii că nu v.a fi acolo, atunci când îţi v.a fi greu!
●Eram nimic pân-acum ceva vreme. Cu tine tot ce-i ireal, am uitat ce vrea sa însemne!
●Parcă tot ce-a fost. N.a fost. Că s.a terminat cu un „adio„. Și fara rost!
●Am încetat să sper. Că te vei întoarce. Amintirile îmi înțeapă inima ca niște ace!
●Că dacă pici, tu, eu n.am puterea ca să te ridic!
●O poveste de iubire mereu trecătoare asta`i realitatea chiar dacă doare!
●Are acei ochi pe care niciodată nu am putut sa îi uit!
●Simțea atâta ură când îl ținea de mână!
●Mulți mi-au zis că înnebunesc pe zi ce trece! Dar părerile celorlalti mă lasă rece!
●Hai să nu lasăm în spate fiecare noapte, fiindcă a fost aparte!
●Ai să plângi mai târziu când îți v.a fi greu, ai să vrei să.i zâmbești, dar iți v.a fi greu!
●Viața asta e a dracului de grea cu noi. Și nu putem face nimic pentru a da timpul înapoi!
●Ceea ce a fost, acum ramane ce a fost. Fara sentimente oferite contra cost.
●Ce simt pentru tine e mare cât lumea toată, dar lumea e rea și numai bârfe știe să scoată!
●Mi'aș dori ca distanța dintre noi să dispară. Trece timpul ca dracu până te văd a doua oară!
●Iți vreau zâmbetul pe buze chiar de nu ești a mea. Alături de tine am învațat ce e dragostea.
●Timpul trece de parcă zboară, mă omoară. Mor de nerăbdare să te văd și a doua oară.
●Îmi e dor de tine și te vreau la pieptul meu. Nu pot renunța acum oricât ar fi de greu.
●Tu ești doar în gândul meu,cu asta mă împac. Ași face orice să zâmbești, sa.ți fie pe plac!
●Nu aș putea să te rănesc că m.aș rănii pe mine. Îmi întorc privirea și las să treacă de la sine.
●Îți voi fi alături cum o să pot eu mai bine. Să iți dai seama că țin la tine!
●Încerc să mă feresc de cei care vor să ne separe. Privesc printre stele până apare raza mea de soare.
●Dacă ști la ce m-am referit atunci ai ghicit. Da, ești tu, doar prezența ta mă face fericit!
●Ador să te ating, vreau în brațe să te strâng. Aștept cu nerăbdare, clipa va veni curând.
●Esti o fată specială iar eu te iubesc. Deci trece timpul greu aș încerca să îl opresc.
●Nu sunt texte să'ți aducă doar zâmbetul pe buze. Sunt cuvinte mari ce din inimă sunt spuse!
●Nu e nevoie de alții să intervină între noi. Trecem peste toate dacă vom fi amândoi!
●E greu să explic în cuvinte tot ce simt. Fac greșeli ca dracu, dar cu dragostea nu mint.

1 răspuns:
| Noname4love a răspuns:

1.Colo jos in banca mea
O portocala se-afla
Si pe coaja ei scria
Ia mai mana ca-i a mea:))
2. Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparat nestiind ca viata mea esti tu :D
3. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
4. __[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[>:P]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___
5. chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit.
Gasesti mai multe status aici http://www.statusuri.ro/
Sper ca te-am ajutat:D Funda?