| artistu55 a întrebat:

Vreau si eu sa va intreb ca am auzit ca la admiterea la facultate(nu la toate facultatiile) se da examen de admitere. Dar din ce se da? Sunt grele?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Se da examen la mai toate facultatile, dar daca ai medie foarte buna la bac intrii fara examen.

| kzd a răspuns:

Sunt destul de grele. Se dau din 2 materii de exemplu la medicina se da din biologie si din chimie, la politehnica poate se da matematica si fizica si asa mai departe.

| Wolfszeitt a răspuns:

Depinde de facultatea la care vrei să intri. Îți dai seama că nu e același examen peste tot.