| QueenStore a întrebat:

Trăiesc o perioadă grea din viața mea, cel puțin eu aşa o consider... trăiesc adolescența! Sunt o fată de 15 ani, timidă, simplă, normală. Nu ştiu cum să spun ce simt, ştiu doar că mă simt singură, foarte singură...
Mă port cu toți foarte drăguț, nu sunt rea, nu jignesc şi totuși niciun băiat nu a spus vreodata că mă place. M-am întrebat mereu ce am eu sau ce nu am... de ce toate colegele mele sunt plăcute iar eu nu? Simt că nu mai suport absolut deloc!
Dacă mai e cineva în locul meu vrog sa îmi prezentați e-mail-ul. am nevoie de un sprijin! Iar ceilalți va rog din suflet să-mi dați niste sfaturi să înțeleg de ce mi se pare ca nu sunt plăcută.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand va aud parca sunteti pregatite de jocul ala balena albastra, de unde sti ca nu te place nici un baiat? tu ai impresia ca noi spunem asta? numai dramatiza atat, sunt convins ca esti o fata draguta

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, adolescenta este cea mai frumoasa perioada din viata unui om!
O viata cand constientizezi ca traiesti, te bucuri de tot si toate, nu ai nici o grija, ca mama si tata te intretin si dau tot ce ai nevoie, mergi la scoala de placere, iti faci prieteni si te bucurii de primii fiori de dragoste... doamne, ce minunat este sa fii adolescent!
Ce n-as da sa mai retraiesc momentele alea...

| zurick a răspuns:

Stiu ca din filme /desene/seriale se trage concluzia gresita ca cea mai frumoasa fata este si cea mai placuta de catre baieti, dar asta e un mare cliseu.Nu mai incerca sa te compari cu ale tale colege, tu esti tu si atat, nu le idolatriza, doar fii tu insati si cineva se va uita la tine la un moment dat.Nu este nimic gresit cu tine daca nu ai un iubit momentan, ai 15 ani ai timp destul happy
Ti se pare ca esti neplacuta pentru ca ai niste preconceptii despre cum ar trebui sa fie o fata perfecta si pentru ca incerci sa ajungi la un stadiu anume,incerci sa fii placuta chiar daca asta ar insemna sa nu mai fii tu, iar asta nu e in regula.
Email-ul ti-l dau sa discutam, dar nu la intrebare, ti-l dau prin mesaj privat, bafta.

| NAT0 a răspuns:

Stai liniştită că nu a secat balta, mai sunt peşti.laughing
Poţi să ţi faci un prieten când vrei tu, poţi să l abordezi tu dacă el nu o face.
Şi n are nimic dacă te simţi singură, sunt atâtea persoane singure care uite că trăiesc şi n au nimic. Dacă te simţi mai bine poţi să te bagi în seamă cu colegele tale şi să ieşi împreună cu ele, poate să ţi faci o prietenă, gen bff.laughing Dar din perspectiva mea nu există aşa ceva că toţi te sapă pe la spate.

| Frogger_Pepe_1997 a răspuns:

Probabil esti urata. O sa treci de pubertate si o sa vezi cum roiesc baietii pe langa tine.

| danielsima2001 a răspuns:

Nici pe mine nu ma place nimeni. Email
danielsima87@gmail.com

| anonim_4396 a răspuns (pentru danielsima2001):

La cat de plin de cosuri esti, nu ma mir.

| NotSure a răspuns:

Stiu foarte bine cum te simti... asa am fost si eu anul trecut. Singuratatea e oarecum buna ( stiu ca suna cam ciudat ), dar iti permite sa te descoperi mai bine pe tine insati. Dar daca ai ajuns intr-un punct in care nu o mai suporti incearca sa te bagi in discutiile colegilor tai, nu trebuie neaparat sa vorbesti mult, e destul sa asculti si sa iti exprimi opinia. La un moment dat o sa iti faci o prietena. Lasa lucrurile sa vina singure, nu le mai grabi, asa si cu baietii. Daca totusi vrei sa iesi in evidenta incearca ceva nou, ceva care sa atraga atentia... poate un stil nou sau o coafura noua; deoarece cred ca prin cuvinte nu o sa te descurci prea bine, nu o lua in nume de rau happy, dar parca nici o data nu gasesti un subiect de discutie.
Nu te mai ingrijora atata. Mintea iti poate creea probleme care nu ar trebui sa existe. La fel am patit si eu happy
Daca vrei sa mai vorbim, asta e e-mailul meu : snowygirl30@gmail.com. Sper ca te-am ajuatat;*. P.S : scuze pentru greselile de ortografie happy