| cookyeh a întrebat:

Trebuie sa ma intalnesc cu o fata pentru prima oara, si am emotii, nu stiu cum as reactiona cand as vedea-o, ma simt foarte descurajat. Nu am nici cea mai vaga idee ce as face si cum as reactiona, cum as purta o conversatie. Probabil din cauza ca ar fi prima oara cand o intalnesc, si nici la telefon nu am vorbit niciodata. Ce imi propuneti sa fac?

7 răspunsuri:
| cristi62 a răspuns:

Salut) si eu is la fel....pai..totul porneste de la sine..cand o vezi in ochi zambeste-i si saluto ..si intreab-o ce faci... apoi totul o sa mearga de la sine)..inca o recomandare. nu prea e bine sa te bagi cu lume de pe net..am patit*o si eu ..si era sa o i-+au rau pe cocoasa.o zi bunahappy

| RemusAndrei a răspuns:

Sa stii ca nu prea sunt incurajate relatiile virtuale... deoarece persoanele din pozele alea pot fi nu stiu ce golani. oricum ai grija sa te intalnesti intr-un loc public nu noaptea in padure

| Dariiiii a răspuns:

E normal sa ai emotii, pentru ca vrei sa iasa bine. Oricum probabil o sa fiti amandoi mai tacuti si timizi dar trebuie macar s aincerci sa te uiti in ochii ei, sa ii complimentezi tinuta, parul, ochii, orice. Poate prinde si ea curaj si spre sfarsitul intalnirii o sa fiti mai in largul vostruwinking Bafta oricumhappy

| belfast a răspuns:

Unde ai cunoscut-o? Daca zici ca nu ai vb la telefon si e prima data cand o intalnesti inseamna ca e straina. Normal iti trebuie o fata care o cunosti

| cookyeh explică (pentru belfast):

Da, e straina, si am cunoscut-o virtual. Deci da, e o persoana straina. Si inca ma simt foarte aiurea, descurajat, plin de emotii.

| Yoana99 a răspuns:

Poi o saluti, apoi daca mergeti la o cofetarie sau ceva poti sa ii deschizi usa. Fa-i complimente, intreab-o de scoala de ce-i place sa faca in timpul liber, daca ii plac animalele, jocurile pe calculator, ce muzica asculta etc. Oricum sunt convinsa ca si ea o sa fie mai timida. Daca totul merge ok poti sa o conduci acasa (daca si ea este de acord). Bafta si mult noroc! Funda?

| TP_Petronel_2001 a răspuns:

La tine e prima intalnire cu o fata?
Daca da, e normal sa ai emotii dar toata treaba este sa fii tupeist.
Daca nu esti tupeist esti luat de prost, si mai tarziu o sa regretii.
Iti spun din propria mea experienta.
Si la mine prima intalnire cu o fata am avut-o la varsta de 11ani daca nu ma insel si recunosc ca atunci nici nu am fost la ''intalnire'' laughing pentru ca imi era rusine dar de la 13 ani am prins tupeu, ma incurajau toti prietenii si acum nu am nici o problema. Ti-am zis toata treaba este sa ai putin tupeu daca nu ai tupeu...degeaba te mai intalnesti cu o fata!
Si eu am intalnire cu o fata in 3ore jumate laughing
Bafta in continuare si sper ca te-am ajutat!