| NeganMyLove a întrebat:

Trec în clasa a 8-a și deja ma gândesc ca după ce termin școala sa dau la filologie.
Dacă ma duc la filologie... Pot sa devin kinetoterapeut sau maseuza? Va rog! Repede!
Oricum știu de la mama mea care a fost la filologie și a devenit asistenta medicala ca nu devii neapărat avocat sau traducător etc etc.

Deci pot sa devin ce v-am spus mai sus?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Profilul nu-ti decide deloc viitoarea ta cariera. Poti sa te duci la orice job si facultate doresti fara sa conteze profilul.