| timeea7 a întrebat:

Am o curiozitate...De ce se uita unele fete dupa alte fete? Si cand spun ``uitat`` ma refer asa insistent..Si mie mi s-a intamplat de multe ori sa se uite la mine, fara sa isi mai ia ochii, desi observau ca le-am vazut..nu se simteau.Si se uita si cu o privire...ciudata sa zic asa. Si eu ma mai uit, dar o privire scurta..nu stau sa ma holbez la ele.Un baiat inteleg de ce se uita la o fata,dar o fata? Este normal? Pe mine ma deranjeaza, avand in vedere ca eram imbracata decent, normal.Nu stiu care e motivul.Astept raspunsuri

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din invidie fac asta, alt motiv nu vad...

| Ballet a răspuns:

Buna.
Si mie mi se intampla foarte des, mai ales cand merg in parc sa se uite fete si femei de toate varstele la mine si uneori destul de insistent. Imbracata decent sau nu, unele persoane nu au ce face decat sa 'examineze' cu privirea alte persoane. Nu stiu cat de normal este dar este cu siguranta comun. Si pe mine ma deranjeaza de multe ori. Probabil ca majoritatea se uita la haine sau modul in care arati in general, unele cu admiratie si altele cu invidie. Probabil ca o mare parte se si uita din plictiseala/ se uita in gol.
Oricum, daca nu te uiti tu la ele n-ai cum sa stii ca se uita ele, deci ignora-le.; D

| pufulete_5719 a răspuns:

Buna..si mie mi se intampla des sa ma uit dupa alte fete pentru simplul motiv ca imi place cum e imbracata sau imi place parul ei, etc...si mi s-a intamplat si contrariul, cine stie nu putem sti ce gandesc ele... poate le place cum suntem imbracate, coafate, machiate, etc sau poate pur si simplu le displacem nu le place ceva la noi.
Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Mi s-a întâmplat şi mie acest lucru de mai multe ori.
Există mai multe variante.
Prima ar fi că unele persoane nu se pot abţine să nu analizeze oamenii din jur de sus până jos.
A doua variantă ar fi că se uită insistent din cauza invidiei în speranţa că te vor deochia. Ar fi bine să porţi ceva roşu întotdeauna. Eu am păţit acest lucru şi mi s-a făcut rău, s-a uitat o femeie insistent la mine.
A treia variantă ar fi că se uită la fete deoarece nu pot spera la băieţi, cred că înţelegi ce vreau să spun.
Aceasta e România, draga mea!
Pa-pa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Vor sa stie cum stau hainele pe tine, altele de invidie

| Mihaela1964 a răspuns:

Proast crestere, asta e motivul. Evalueaza din ochi si nu mai au bunul simt sa-si mute privirea, sau o fac intentionat, sfidator. Golania are si feminin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De invidie! Stiu cum e, mereu trec ciurde de grase in colanti si se holbeaza la mine si rad ca si cum ar fi facut o gluma buna pe seama unei "slabanoage" ca mine. Nu e normal, dar fiinte din astea se gasesc la tot pasul. :-J Nu le baga in seama.

| Mihaelazet8 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla asta, cred ca e ceva normal fetele se holbeaza la altele, caci le analizeaza defectele sau calitatiile, deoarece s-au saturat sa-si critice doar propriul corp. parerea mea.