| CarlosAttila a întrebat:

Iubita mea imi spune sa nu ma uit insistent la ea ca o deochi... si pe mine ma deranjează asta... ea zice ca ma holbez la ea si ca o deranjează ca cica o deochi, vreau răspunsuri serioase, multumesc,

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu se deoache. Se emoționează.

| ancaval a răspuns:

Măi, poate nu-i place să fie privită insistent, chiar devine enervant. Asta înțeleg.
Nu înțeleg de ce consideră privirea ta, ca pe un deochi? Păi nu ești persoana iubită? Persoana iubită, face rău? Poate face rău? Papucii. Alta la număr.

| Paul754880338 a răspuns:

Poate ca te uiti de prea mult timp, nu prea mult. Poate cere intr-un mod mai subtil ceva actiuni cu ochii inchisi.

| S8N a răspuns:

Femeia ta e superstitioasa rau. Ti-as spune sa incerci sa ii explici ca deochiul nu este real, dar probabil vei vorbi cu peretii.
Singurul lucru de facut este sa vorbesti cu ea si sa ii spui clar ca te deranjeaza faptul ca nu poti sa te uiti la ea fara sa comenteze, si incercati sa gasiti un compromis care va place la amandoi.

| Lecorbusier a răspuns:

Da wa nu se holbeaza la tine sua ce cand vorbiti se uita cu ochii n tavan? ori e mega superstitioasa ori se simte deranjata de atentia acordata ViZuAl

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Nu exista deocheat, e ea vai de capul ei, se ia dupa toate babele