| Dorescraspunsuri69 a întrebat:

Bună tuturor!
As cam avea nevoie de un sfat.
Deci :
M-am indragostit de un baiat de care a fost indragostita si o prietena de a mea cu ceva timp in urma...eu stiam lucrul acesta, asa ca am evitat sa vorbesc cu el cand acesta mi-a scris. Pana intr-o zi cand am cedat si am inceput sa vorbim...de atunci vorbim in fiecare zi si simt ca înnebunesc.
Nu stie nimeni ca vorbim, înafara de prietena mea cea mai buna, care si-a dat seama singura de asta, habar nu am cum.
Azi am iesit cu mai multe fete si prietena mea a adus vorba de el si a spus ca daca una dintre noi ar vorbi cu el, "ar zbura-o pe Marte" si acum habar nu am ce sa fac, daca lucrurile vor deveni mai serioasa intre noi 2, nu as putea ascunde o relatie...
Ce sa fac? Sa continui sa vorbesc cu el sau din respect pentru sentimentele prietenei mele sa renunt la el?
Sa ascult de inima sau de minte?
Dau funda

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tu crezi ca ea ar renunta la el pentru tine?
Daca era asa o prietena buna venea si discuta cu tine si te intreba daca este ceva, nu ameninta ca sa te intimideze. Daca iti place si o sa avansati asta e, daca nu ramana la ea.winking

| Anon31241212 a răspuns:

Pana la urma este vorba de fericirea ta. Daca te face fericita nu are sens sa ascunzi. Iar daca fata aia este prietena ta te va intelege si te va sustine. Nu trebuie sa ii demonstrezi ei nimic. Fa ce te face fericita.

| Ionut58282856 a răspuns:

Sunt baiat si parerea mea e ca daca ea nu mai e impreuna cu el nu e treaba ei. Si daca se comporta asa e aroganta rau. Adica serios acum doar sa vorbesti? laughing))

| Gingasul24 a răspuns:

Ascultati inima, si fai ceea ce crezi ca iti e bine tie, nu prietenilor, sunt baiat si iti zic ca si eu m-am luat dupa prieteni.