| L0r3na a întrebat:

As dori sa stiu ce cadouri se pot face celor care termina clasa a 12-a si cum ar putea sa fie decorata clasa. Ofer funda+vot. Astept ideile voastre, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
In clasa ar trebui sa existe poze afisate peste tot sau organizate in panouri. In primul rand cate una cu fiecare in parte, apoi pe grupuri, in excursii, cu profesorii si dirigintele de la clasa, si cu directorul eventual. Ar fi frumos sa aveti un motto al clasei. Puteti atasa pe tabla poze de la momente cheie, memorabile. Ati putea avea chestii care sa va placa fiecaruia din clasa aceea adica daca unul e mai bun la fotbal undeva o minge sau flori pentru fete. Un tort, de ce nu, ar fi foarte ok. Puteti umfla niste baloane si fiecare sa ia un balon care il reprezinta din punct de vedere al culorii sau al formei si sa puneti inauntru sau sa scrieti pe el numele. Tot legat de baloane, alta idee ar fi sa le umpleti cu biletele pe care sa scrie ramas bun, o sa ne fie dor de clipele de liceu, a fost cea mai tare clasa sau succes la examene etc. Puteti avea decoratii din hartie, se mai gasesc prin magazine nu prea stiu sa ti le spun... fundite, panglici, forme diverse gen daca dirigintele e de info un monitor sau asa ceva sau daca e de mate niste simboluri sau daca e de romana o carte, simbol pe care il lipesti de tabla sau il pui pe catedra.
Puneti un fundal sonor de cateva secunde sau 1 min care sa va reprezinte pe fiecare - dar orice elev sa faca pentru un altul. Mie mi se pare dragut si amuzant.
Ca si cadouri depinde daca pentru elevi sau pentru profesori...
Pentru elevi :
- fete : dulciuri, o hainuta simpatica, un accesoriu (bratara, colier, cercei), un parfum, flori, o carte
- baieti : minge, tricou cu trupa preferata, ceva care l-ar putea reprezenta intr-o oarecare masura, un film sau un album al trupei preferate, un parfum, un set de ingrijire pentru barbati, un ceas
Pentru profesori. greu de zis.
Femei : flori, plante de gradina, esarfe, stilouri, colier, dulciuri fine, felicitari, ornamente de casa
Barbati... chiar nu am multe idei aici straight face un stilou, un ceas, un parfum poate.
Merge dat si un album cu poze cu profesorul si clasa, dar asta se aplica mai mult la diriginti.
Sper ca am ajutat. Distractie placuta la banchet si succes la bac!