| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, din punctul vostru de vedere cum vedeti o peroana pura, inocenta?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un suflet curat, care sa nu fie ca majoritatea oamenilor, obisnuit cu tertipurile si compromisurile de care noi, pamintenii, ne facem vinovati. O persoana corecta care pune mai presus de orice integritatea morala

| RAY a răspuns:

Proasta,fraiera incat sa creada alti nu sunt iadul pentru ea/el

| SilentRain a răspuns:

Un copil foarte mic

| GPA a răspuns:

Nu pot să consider o persoană pură sau inocentă, pentru că nimeni nu este perfect. Când folosești termenul de "pur" mă gândesc la un om "fără de păcat" sau la un om ce emană doar energie pozitivă.
Nu poți folosi termenul de pur pentru a evidenția caracterul unui om. Caracterul se "sculptează" și prin evoluție poate primi respect și admirație sau prin degres poate să primească doar ură și critică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O persoana inmatura.

| Larionana a răspuns:

Mhmm..pur..cuvântul asta e asa perfect
O persoană pura trebuie sa aiba incredere in ea cand toti ii zic ca nu o sa reușească, sa fie libera si independenta, sa nu fie încrezuta, aroganta si barfitoare.Sa traiasca cu un partener toata viata
Puritatea o sa fie in sufletul persoanei dar daca e judecata nimeni nu o sa observe asta