| ByBogdy a întrebat:

Buna tuturor.Eu sunt Bogdan am 13 si am o problema.Am jucat cu prieteni un joc, adevar provocare sau procent si un prieten ma provocat sa sarut o fata si prietena mea s-a suparat.si acum nu stiu ce sa fac sa ma impac cu ea nu mai vrea sa auda de mine vrea sa fim doar prieteni si doar atat.
Astept de la voi sfaturi.Multumesc

4 răspunsuri:
| bkmad a răspuns:

Sti. ea s-a simtit descurajata de tine cand trebuia sa-i fi alaturi si ai facut sa se simta in plus. nu e bine sa faci greseli din astea in momentu cand respectivul te-a provocat trebuia sa spui :,, sti imi pare rau dar am prietena '' sau,, nu-mi place tipa'' sau te duceai la ea si o sarutai pe obraz ii faceai cu ochiul si ea trebuia sa-si dea seama acum nu trebuie ca tu sa fi condamnat este vina si piretenei tale care trebuie sa intelega sa-i explici cum a fost si ca iti pare rau sa o iei in brate sa o saruti sa fi alaturi de ea. daca ea te respinge asta e un fel in care tu trebuie sa-ti dai seama ca ea de fapt te vrea e ceva opus sti? ca nu cred ca doar din asta s-a racit de tine ti-am zis ia-o prin surprindere si spune-i cat de mult ti la ea si sigur ea va fi in continuare cu tine. si... bafta:*

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Pai in primul rand cel care ti-a dat provocarea probabil stia ca ai prietena si ca n-ar fi bine daca ai saruta o alta fata nici daca e provocaree! in al doilea rand chiar daca ti-a dat provocarea tu nu trebuia sa o faci ...ma rog, eu cred ca daca vrei sa te impaci cu ea ar fi frumos sa-i faci mici daruri(nu scumpe, neinsemnate ) si te asigur ca o vei face sa se simta mai valoroasa!

oricum BAFTA!happy

o intrebare de curiozitate:prietena ta era de fata cand ai sarutat-o pe fata aia?

| minu a răspuns:

Bun :1.Acest joc se joaca daca nu ai prietena, deci cand ai fost intrebat "Bogdane, joci?" trebuia sa spui "nu, am prietenahappy". In fine asta este 90 la suta irelevant. 2. Daca ai sarutat fata aceea atunci nu te astepta te rog frumos ca prietena ta sa te ierte vreodata sau sa va impacati, iar daca nu ai sarutat-o atunci prietena ta are probleme serioase si ar trebui trimisa la un controlhappy. Referitor al ce as putea sa iti sugerez sa faci pentru a "indulci" lucrurile, eu i-as spune :"Draga mea X, nu inteleg de ce esti asa indispusa caci nu am facut nimic te rog sa te mai gandesti tin la tine Bla Bla Bla si alte vrajeli"! Daca ai sarutat fata atunci nu ii spune nimic si da-ti tie si prietenului tau o palma. O zi buna!

| Cosy a răspuns:

Nu trebuia sa faci asta.Acum ar fi frumos sa te duci sa-i canti ceva. Un cantec care stii ca-i place.