| Alynutza5 a întrebat:

Stiu ca este destul de devreme pentru aceasta intrebare dar m.am gandit totusi sa o pun. Ce rechizite ar trebui sa.si cumpere un elev care trece la liceu in clasa a9a profil mate-info? Cu aproximatie...dar nu.mi doresc raspunsuri gen iti vor spune profesorii ce isi doresc ci ce fel de caiete v.ati luat voi sau va ve,ti lua. Multumesc anticipat, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

La mate,info, fizica, chimie o sa ai nevoie de multe caiete de matematica.

Nu lua caiete mici la aceste materii caci sunt inutile *iti dau profesorii cu ele in cap laughing* Ia caiete cat mai mari *de mate*, studentesti.

La geografie si bio o sa-ti spuna profesorii daca vor caiete speciale sau daca ai voie sa scrii pe orice *la mine conteaza mai mult sa scrii, nu pe ce o faci... *

La romana ai nevoie de caiete mari.
In rest e okay.

Deci ai asa. Caiete mari studentesti pentru mate, info, fizica, chimie.

Caiete mari dictando pentru romana, engleza si limba 2.

La celelalte materii ori sunt caiete mici ori o sa-ti spuna profesorii ce fel de caiete vor.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La liceu am avut multi colegi care cu cateva pixuri si doua-trei caiete au venit tot anul. Nu o sa-ti trebuiasca cine stie ce. Eu recomand un instrument de scris si caiete studentesti doar la materiile importante precum romana si matematica (poate ai mai putea adauga informatica si fizica aici). La restul ia caiete normale. Nu stiu cum e in alta parte, dar la mine la liceu, profesorii nu au pus absolut deloc accentul pe rechizite, nu i-am auzit nici macar o data interesandu-se de lucrurile astea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un pix si niste caiete