| Ralluka310 a întrebat:

Sunt o fata timida si nu prea stiu sa ma integrez in societate.vreau sa-mi fac mai multi prieteni doar ca mi-e frica ca sa-r putea sa nu ma desurc prea bine... dati-mi va roog niste sfaturi happy

Răspuns Câştigător
| CMaria21 a răspuns:

Ai nevoie de mai multa incredere in tine!
http://www.eva.ro/......-6209.html

Succes

5 răspunsuri:
| AnTiBioTic a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine, sa ai tupeu si sa fii indrazneatza.Glumeste si comunica cu ceilalti fara bariere. Bafta!

| Meow15 a răspuns:

Şi eu eram timidă şi mereu îmi era frică să nu-şi facă alţii o părere proastă despre mine, etc. Dar am început să vorbesc mai mult cu oricine, să spun tot ce gândesc fără să-mi pese dacă e bine sau dacă e rău şi să nu mă mai gândesc de înainte ce vor crede ceilalţi. Şi sincer, am mult mai mulţi prieteni ca înainte. Succes! puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cum am mai spus cuiva de pe TPU, tu vrei sa vorbesti cu oameni nu cu monstri! Asa ca nu ai de ce sa-ti fie teama! Cand intalnesti pe cineva de varsta ta de exemplu saluta-l. Eu iti spun din proprie experienta si eu am fost timid, dar mi-am spus in sinea mea ca de ce sa fiu timid, acum eu stiu ca tu crezi ca spun doar asa ca sa primesc funda. Nu! Vorbesc serios. Oricum iti doresc o zi buna!winking

| GreenBubble a răspuns:

Trebuie sa iti dezvolti increderea de sine, respectul de sine...
http://www.succesdublu.ro/3-pasi-sa-ti-dezvolti-increderea-in-tine/
:-?

| LittleLady a răspuns:

Buna!
N-ai de ce sa te temi.Dar mai exact daca ai vrea sa vorbesti cu o persoana necunoscuta ce i-ai pune ca si prima replica?