| anonim_4396 a întrebat:

Va rog foarte mult sa ma ajutati, am o mare problema, care este si foarte incurcata. M-am indragostit de un baiat. El e din alta clasa.De multe ori l-am vazut in compania unor colege de-ale lui. De fel, nu sunt suspicioasa, dar totusi cred ca e ceva intre ei.Iese cu ele in pauza, pleaca de la ore cu ele, merge acasa cu ele.Prietenii lui au aflat ca il plac si, automat, si el stie. Dar faza e, ca el(foarte rar)se uita la mine si le face semne prietenilor lui cand apar eu in cadru.-Deci nu prea ma baga in seama. Am incercat sa imi schimb infatisarea, gesturile, dar nimic.Plus ca ma tem ca prietenii lui sau chiar el sa nu rada de mine. Va rog sa imi dati niste sfaturi cu privire la ce as putea face ca sa ma placa si sa renunte la fetele cu care sta. Multumesc anticipat!

P. S.-fara mistouri, trebuie sa ma ajutati, tin mult la el! Dau fundita pentru cel mai bun sfat.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori îl abordezi printr-un simplu salut ori îți vezi de treaba ta.
La ce folos că ți tu la el dacă nici măcar nu aruncă o privire către tine? Oare nu este plin de el? Oare nu mai sunt băieți și pentru tine?
Nu te teme și nici întrista, va veni și prietenul tău. Fii optimistă.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

#:-s Dupa poza, nume, prima parte a intrebarii am crezut ca esti baiat! Nu se merita sa te schimbi pentru el. Daca nu te place, nu te va placea nici schimbata[pentru ca aceea nu ai fi tu], iar felul tau de a fi este unul original.Nu incerca sa te schimbi pentru ca iti vei face rau tie.Incearca totusi sa vorbesti cu el si vezi ce e cu fetele alea, ca s-ar putea sa fie doar niste prietene, nimic mai mult. Vb cu el[din cate ai zis stie ca il placi] si vezi daca da si el semne. Nu-ti da cu presupusul despre el si sentimentele sale inainte sa vorbesti serios cu el:p Iti urez bafta si sper sa te descurcibig hug Marina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Veziti de invatatura