| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat l-a intrebat pe baiatul de care-mi place ce parere are despre mine si a zis ca sunt simpatica, dar me vede mai mult ca pe o prietena, cea mai buna prietena. Dar el e rusinos, si eu la fel, si il mai bag eu in seama uneori pe mess. Prietenele mele spun ca ii place, si el e genul mai smecher. Si cand ma vede se uita la mine, si daca ma uit eu la el intoarce capul, se face ca nu m-a vazutlaughing. voi ce credeti, ii place de mine sau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea! nu ştiu. în ziua de azi s-au cam schimbat lucrurile legate de curte la fete şi la băieţi. dacă îi plăcea de tine întrecut ar fi încercat să-ţi atragă atenţia. vezi şi tu că eşti fată şi ai intuiţie (feminină!) dacă dă aceste semne!

dacă e genul mai timid de obicei nu recunoaşte pentru că nu vrea să greşească. dacă-ţi place aşa tare încearcă să-l abordezi mai pe departe. nu ştiu ce înseamnă mai pe departe... vezi şi tu când vă întâlniţi, când vb pe mess, întreabă-l ce tip de fete îi plac (nu spun că asta să-l întrebi cu acest cuvinte, fii creativă!), ce părere are despre tine... oricum încearcă să-l prinzi la colţ! eşti fată! trebuie să ştii cum! fă-l să spună da sau nu! şi chiar de spune nu tot nu e sigur că nu-i place. fă-l să se simtă totuşi protejat, să fiţi doar voi, să nu audă nimeni ce spuneţi.

ps dacă e să mă întrebi pe mine ca băiat există f mari şanse să te placă!

3 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Cred ca ii place de tine dar ii este rusine sa iti zica ceva, sau sa te invite undevabig grin

| DeEuTzA_2553 a răspuns:

Eu cred ca da ii place dar incearca sa vorbesti mai mult cu el. din chestii marunte ajungi la ceva frumos

| DeEuTzA_2553 a răspuns:

Da eu cred ca te place vorbeste cu el si vezi ce zice
poti sa il intrebi asa tie iti place de mine?
si daca zice nu poti zice ca nu vruiai sa ii scrii lui