| Elial a întrebat:

Uneori ma simt atat de singura. Inafara de familie, nimeni nu imi este alaturi. Mi-as dori asa de mult sa am un prieten care sa ma iubeasca si sa ma protejeze. sa stiu ca cineva, undeva ma iubeste intr-un alt mod, ca ar face orice pentru mine, ca ma place asa cum sunt eu, cu toate defectele mele. As vrea sa ma inteleaga si pe mine cineva, dar se pare ca nu e nimeni pentru mine. Toata lumea imi spune sa astept ca el va aparea, dar cat sa mai tot astept? Cu cat astept mai mult, simt ca cu atat ma indpeartez mai tare de acel "el" si cu cat alerg catre el, el fuge de mine. De ce doar pentru ca nu arat atat de bine ca celelalte fete, nu am dreptul la o viata normala? De ce trebuie sa fiu judecata dupa felul in care arat? Nu sunt perfecta, stiu. dar de ce nu ma pot bucura si eu de ce altele se pot bucura? De ce nu pot primi si oferi iubire in acelasi timp? De ce trebuie doar sa ofer, dar sa nu si primesc? Cum de unii pot sa isi bata joc de ceea ce eu mi-as dori atat de mult? Nu e corect... Am asteptat deja prea mult si nimic nu s-a schimbat in viata mea, e aceeasi viata monotona si plicitisitoare, in care lumea stie doar sa isi bata joc. Nu inteleg cu ce am gresit. Eu doar am nevoie de cineva...Ce e atat de inneregula cu mine? sad

Răspuns Câştigător
| Cudeea a răspuns:

Aww, nu cred ca este ceva gresit la tine, fiecare om este special in felul lui, si doar gandirea ta, transmisa din acest mesaj arata ce fel de persoana esti tu: o persoana dulce, cu ganduri frumoase, care isi doreste ce iti doreste toata lumea: o persoana cu care sa isi impartasesca iubirea. Eu cred ca nu la tine este problema, ci la oamenii care rateaza ocazia sa te cunoasca.La un moment dat, cu siguranta o sa intalnesti pe cineva, care o sa fie perfect in ochii si tu in ai lui. Asa ca nu te mai gandi la ce e inneregula cu tine (fiindca nu e nimic) si fi pozitiva ca in curand o sa intalnesti o persoana care te merita! :* happy

3 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Eu sunt baiat, si am trecut prin aceeasi perioada ca si tine, stai linistita viata merge inainte...Soarele rasare si pe strada ta(dacă știi cum zîc!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare chestie la timpul ei.

| Rockerul23 a răspuns:

Nu-ti a probleme, o sa gasesti pe cineva sigurwinking.
De curiozitate, cati ani ai?