| Brendy2000 a întrebat:

Buna utilizatori TPU...Cine vrea sa ma ajute? Cine stie care e invatatura desprinsa din poezia Balada unui greier mic de George Toparceanu? Va rog raspuns urgent! Dau funda la un raspuns bun.Va rog ajutati-ma, nu'mi vine nimic prin minte!

Răspuns Câştigător
| Biutzu a răspuns:

Simplu sa nu lasi pe maine ce poti face astazi pentru ca poate fi prea tarziu

3 răspunsuri:
| Biutzu a răspuns:

Nu ezita sa faci ceva zicand ca, si maine e o zi mereu trebuie sa iti faci treaba din acea zi dac poti si treaba de maine ca, mai tarziu sa te relaxezi

| Brendy2000 explică (pentru Biutzu):

Hai ca mi-a venit o ideea.Suna cam asa:Furnica avea intr-un fel dreptate pentru ca ea s-a chinuit sa adune toata vara provizii pentru iana, dar el lenes nu a strans nimic. Probabil ca furnica i-a mai dat odata, de doaua ori dar nu se poate ca furnica sa ii dea tot timpul(sa-l ajute)daca vrea sa aiba greierul ceva trebuie sa munceasca si nu sa cante.