| Ceriik a întrebat:

V-as ruga sa aveti binevointa de a-mi da un mic sfat. Sunt cls a 9a. In 5-8 am invatat la un liceu, iar cand am ajuns cls a 9a am decis sa mai schimb, asa ca m-am mutat la un liceu mai bun si am facut cea mai proasta decizie din viata mea, adica nu-mi place deloc liceul meu actual, nu ma caracterizeaza, am numai tocilari si tarani in clasa, profesorii sunt neintelegatori, adica eu sunt profil mate-info si am colegi care sunt f. buni la mate, dar raman corijenti la franceza, din cauza profesoarei care confunda mate-info cu filo bilingv franceza, peste tot vad numai de astia care stau numai cu caietul in brate, iar eu chiar nu sunt asa. Am 3 intrebari: 1big grinaca ma mut inapoi vor zice profesorii oare:"uite-o si pe asta nu s-a adaptat acolo si se intoarce cu coada intre picioare" si imi vor pune note mici? 2. Ce voi spune daca ma va intreba lumea de ce m-am mutat? 3. Ce ati face in locul meu? V-ati muta?

2 răspunsuri:
| Bellinda99 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa tii seama de parerea altora.Tu daca chiar vrei sa te muti poti sa te muti.Ca acum nu poti sa stai la liceul ala aiurea si sa nu te muti la altul doar ca te gandesti ca o sa zica profesorii de tine si o sa-ti dea nota mici.Eu daca as fi in locul tau si nu as suporta liceul la care sunt mas muta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca as fi in locul tau,normal ca m-as muta! Si nu pleca urechea la ce spun ceilalti,cel mai bine e sa te gandesti la tine,la viitorul tau,iar la fostul tau liceu e clar ca-ti e mai binewinking. Asta nu e treaba profesorilor,in primul rand,sa-si vada de prostiile lor tongue! Nu-ti vor pune note mici, crede-ma.Iar daca te intreaba lumea de ce te-ai mutat, le spui adevarul.Nu te-ai acomodat, nu ti-a placut, nu ai fost multumita de profesori.etc.Eu invat in Jean Monnet din a I-a si nu m-am mutat...si nici n-am de gand! :X
Multa bafta in continuare,fii tare! Si,repet,gandeste-te la tine,lasa-i pe restul'! Plus ca, daca vor incepe sa te bata toti la cap(ceea ce nu cred), in vreo 2 saptamani, chestiunea asta e uitata!
Ai incredere in mine; ma bucur daca ti-am fost de ajutor!
Pupici :*:*!