| Antoonia15 a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.De ceva timp multa lume imi zice ca-s fitoasa, adica mie nu mi se pare, in clasa mea sunt 3 fete care au niste figuri in ele si nimeni nu le zice nimic.Astazi am remarcat ca multa lume incepe sa ma ignore dar sunt motive banale de exemplu un baiat pe care nu il cunosc prea bine imi scrie pe facebook ca sa-i dau niste like-uri iar eu i-am zis ca nu, el m-a facut nesimtita si pana la urma am ajuns sa ne injuram, sau daca cineva ma enerveaza cu niste intrebari penibile incep sa ii raspund urat, nu stiu de ce cred ca asa este firea mea ...Va rog frumos sa ma ajutati si sa imi sugerati ce sa fac ca sa nu mai creada lumea despre mine numai porcarii

6 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Asta inseamna ca nu esti fitoasa, ci un pic mai vulcanica. Incearca sa te faci mai placuta, sa zambesti mai des, sa fii mai prietenoasa. Incearca sa nu te mai certi cu lumea. Fii naturala, zambeste, iesi in evidenta prin lucruri frumoase, numai asa lumea te va place. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prietenii tai te critica pentru ca ei cred ca esti fitoasa atunci pur si simplu nu iti sunt prieteni.E si normal sa te enervezi daca cineva te injura sau iti spune niste intrebari de care iti vine sa o i-ei la fuga.Ai putea sa ii intrebi care e problema lor cu tine si daca nu le cunvine cum esti tu asta e treaba lor.Tu ramai la ceea ce te face pe tine sa fi tu.big grinSper ca te-am ajutat pup kiss

| Antoonia15 explică (pentru anonim_4396):

Va multumesc mult.:*tuturor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antoonia15):

Cu placere.Pentru ce?happy

| Belllla a răspuns:

Si mie mi se intampla, unii oameni sunt doar gelosi pe faptul ca tu esti mai buna decat ei si atunci incearca sa para mai cu nasul pe sus... Nu trebuie sa injuri, fii calma, fii indiferenta. Poate doar ti se pare ca te ignora, si nu esti obligata sa dai like-uri! Nimeni nu te obliga, daca vrei dai daca nu, nu! Nu ii lua in seama pe astia care te jignesc sau care se iau de tine. Ori e invidie ori e nesimtire.winking

| Kilye a răspuns:

Nu stiu...chiar nu stiu! E o chestie, ei pur si simplu sunt ca un lant: daca ii faci ceva unuia, toata clasa te va judeca! Si ce poti sa faci? Nimic! Doar sa iti gasesti alti prieteni, care sa vada adevarata persoana din tine. :* SUCCES!