| Tooooo a întrebat:

Buna Va rog sa ma ajutati! m avut o prietena de cand eram mica era cam rea dar a plecat in spania acum 3 ani sh ieri a venit s`a schimbat e si mai rea fumeaza bea cafea nu mai e... stiti voi cum si ce. are un prieten de 22 de ani a fugit din Spania cu el acum e la tatal ei sa certat cu mama sa si nu stiu dc dar probabil ca nu era de acord cu prietenul ei fumeaza mergand pe drum toata lumea o vede si astazi cand ne plimbam fuma si mama mi-a zis sa nu mai vina pe la mine sa nu mai fiu prieetena cu ea sa nu ma mai vada lumea cu ea sh din astea ar fi posibil sa o puna in clasa cu mine ca nu conteaza ca o facut scoala in spania eu acum ce sa fac va rog din suflet sa ma ajutati asta ma macina foarte tare intrebarea astaa

Răspuns Câştigător
| AmeMiss a răspuns:

Draga mea,oamenii se schimba cu timpul si foarte rar prietenii din copilarie iti raman prieteni peste ani.E foarte greu pentru ca crestem,cunoastem lume,ne facem alti prieteni,ne definim gusturile, etc. Daca tu simti ca nu iti place comportamentul ei si nu ai vrea sa fii ca ea, atunci evita sa iesiti impreuna sau daca tii mult la ea incearca sa o ajuti sa redevina cea dinainte.